کد خبر: ۱۶۳ |
۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱
| |

۱۳ قانون افراد موفق در زندگی

در این مطلب به برخی از قوانینی که افراد موفق برای موفقیت‌های خود در زندگی دارند، اشاره می‌کنیم.

روز ایران: شاید برایتان جالب و البته مهم باشد که بدانید هر انسان موفقی از کد‌ها و قواعد سخت‌گیرانه‌ای پیروی می‌کند که انجام دادن آن‌ها چندان سخت نیست، اما پایبندی به آن‌ها سخت است و همین قواعد هستند که عادی را از خارق‌العاده جدا می‌کنند.

در این مطلب قصد داریم برخی از تاکتیک‌هایی را آموزش دهیم که هر مرد و زن موفقی از آن‌ها استفاده کرده است تا به موفقیت برسد.

قانون ساعت ۴ صبح

حتما از خود می‌پرسید تفاوت بین ساعت ۴ و ۶ صبح چیست؟

اولین دلیل این است که شما در هر روز ۲ ساعت و در هر هفته ۱۴ ساعت اضافه به دست می‌آورید و حالا تصور کنید که هر هفته با ۱۴ ساعت بهره‌وری نسبت به رقیب خود برتری داشته باشید، بنابراین فکر کنید در طول یک سال چقدر می‌توانید جلو بیفتید.

علاوه بر این، صبح زود آرام‌ترین زمان در طول روز است. در این زمان، سر و صدای کمتری وجود دارد و همسایه‌های شما بیدار نیستند و همین مسئله می‌تواند میزان تمرکز شما را افزایش دهد.

مطالعه‌ای نشان داده است که دانشجویان و دانش‌آموزان در ساعات اولیه صبح قدرت یادگیری بیشتری نسبت به بعد از ظهر دارند و این موضوع به این دلیل است که با گذشت زمان در روز، بدن، خود را برای استراحت شبانه آماده می‌کند.

روی راه حل تمرکز کنید

۹۰ درصد از زمان خود را روی راه حل متمرکز کنید و ۱۰ درصد باقی را برای مشکلاتتان صرف کنید.

در حالی که افراد عادی روی این تمرکز می‌کنند که بفهمند چرا یک اتفاق افتاده است، افراد موفق روی پیدا کردن راه حلی برای آن مشکل تمرکز می‌کنند و می‌دانند که هر اتفاقی ممکن است در زندگی بیفتد.

بر ترس غلبه کنید

ترس شبیه یک مه است که مانع می‌شود یک شخص به طور واضح راه پیش روی خود را ببیند. بنابراین، وقتی بر ترس خود غلبه کنید، می‌توانید جاده موفقیت را واضح‌تر ببینید.

افراد موفق برای غلبه بر ترس خود هر روز خود را مرور کرده و روزشان را مثبت آغاز می‌کنند.

آن‌ها روی کاری تمرکز می‌کنند که باید انجام شود و ترس خود را به یک دستیابی موفقیت‌آمیز تبدیل می‌کنند و احساس پشیمانی نمی‌کنند و هر روز بهترین خود را به نمایش می‌گذارند.

سطح انرژیِ روزانه خود را افزایش دهید

افراد موفق در طول روز به دیگران انگیزه می‌دهند، برای خود و دیگران فرصت ایجاد می‌کنند، به مسافرت می‌روند، تمرین می‌کنند، مراقب رژیم غذایی خود هستند و به موقع می‌خوابند تا انرژی خود را به بهترین شکل مدیریت کنند و آن را در اختیار دیگران بگذارند، اما یک فرد عادی حتی برای بیدار شدن از خواب هم با مشکل روبه‌رو است.

۱۳ قانونی که افراد موفق در زندگی دارند

افراد موفق از انرژی خود در زمینه‌های درست استفاده می‌کنند و به اندازه کافی هم استراحت می‌کنند.

این افراد، آن دسته از کار‌هایی را که باید انجام شوند، در اولویت قرار می‌دهند و مهم‌ترین کار را همان ابتدای صبح انجام می‌دهند و کار‌های دیگر را به ترتیب اولویت تا آخر شب انجام می‌دهند.

وقت خود را با گشتن به دنبال مقصر تلف نکنید

مسئولیت‌پذیری از بدو تولد در انسان به وجود نمی‌آید و آن دسته از افرادی که مسئولیت‌پذیر هستند، در نهایت، در زندگی تا جایی پیش می‌روند که بتوانند افراد موفقی شوند، اما افراد معمولی بیشتر زمان خود را صرف توضیح دادن این می‌کنند که چه چیزی باعث شد کارشان خراب شود و سریع انگشت اتهام را به سمت کسی می‌گیرند.

افراد موفق می‌دانند که در شکست خود نقشی داشته‌اند و تمام مسئولیت آن را خودشان به عهده می‌گیرند.

اهدافتان را ببینید تا به موفقیت برسید

تحقیقات نشان داده‌اند که تکنیک‌های رویاپردازی و همچنین تصور کردن، بهترین راه هستند تا افراد بتوانند احساسات خود را مورد آزمایش قرار دهند و به یک راه حل برای مشکل خود دست یابند.

افراد موفق از بینش خود استفاده می‌کنند تا بر محدودیت‌هایشان غلبه کنند.

تصور کردن و رویاپردازی، یک تکنیک عمیق و مناسب برای آرامش است که یک جهان رویایی را در ذهن شما باز می‌کند و با این راه، می‌توانید در ضمیر ناخودآگاه خود به یک راه حل برسید، چرا که وقتی بتوانید این مهارت را در ذهن خود جا بیندازید، می‌توانید مشکلاتتان را به راحتی حل کنید.

به تنبلی نه بگویید

تنبلی، دشمن اصلی موفقیت است و در حقیقت، یک نیروی فلج کننده است که مانع این می‌شود تا یک انسان به کار‌های اصلی خود بپردازد.

افراد موفق می‌دانند که زمان بسیار باارزش است و برخلاف پول، به دست نمی‌آید و تنبلی دشمن مستقیم زمان است، به همین دلیل، افراد موفق مطمئن هستند که تنبلی را از همان ابتدای راه، از زندگی خود حذف می‌کنند تا خیالشان راحت شود.

هر روز مطالعه کنید

افراد به طور دائم به دنبال اطلاعات جدید و راهی هستند تا پیشرفت کنند و یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای استفاده از اطلاعات، خواندن کتاب است و میزان مطالعه روزانه افرادی مانند ایلان ماسک و بیل گیتس می‌تواند مثال خوبی در این زمینه باشد.

هر سال یک مهارت جدید یاد بگیرید

رشد، ریشه اصلی موفقیت است و هر فردی که به موفقیت رسیده، می‌داند که مهارت‌های او در عصر دیجیتال، بسیار محدود هستند، به همین دلیل است که افراد موفق هر سال برای بهتر بودن، مهارت‌های جدید یاد می‌گیرند و یا اطلاعات خود را به‌روز نگه می‌دارند.

با این حال، همیشه نباید آن مهارت‌هایی را یاد بگیریم که به درد شغلمان می‌خورد، بلکه یاد گرفتن مهارت‌هایی که به شخصیت ما کمک می‌کنند، می‌توانند باعث شوند که بهترین نسخه از خودمان را به نمایش بگذاریم. بنابراین، با یادگیری مهارت‌هایی مانند سخنرانی عمومی، مدیریت زمان، رهبری و خلاقیت به بهترین فرد تبدیل شوید.

۱۳ قانونی که افراد موفق در زندگی دارند

بخشنده بودن را تمرین کنید

یکی از نکات مهم در مسیر موفقیت این است که آن چیزی که از دنیا به دست آورده‌اید را به آن بازگردانید، چرا که افراد موفق معمولا افرادی هستند که ثروت خود را برای کمک کردن به انسان‌های دیگر، حیوانات و همچنین کره زمین مصرف می‌کنند و این افراد در سازمان‌های خیرخواهانه زیادی عضویت دارند.

گسترش شادی و لبخند یک هدیه است که افراد کمی در کره زمین به آن می‌رسند و شما همان فردی خواهید بود که به این موهبت دست پیدا خواهید کرد.

با حساب ریسک کنید

کلمه خطر به خودی خود پرچم‌های قرمز اطراف شما را برافراشته می‌کند و باعث می‌شود که شما در مورد قبول کردن ریسک بدبین شوید، اما حقیقت این است که بدون ریسک کردن هیچ پاداشی دریافت نمی‌کنید، چرا که افراد موفق در مقابل خطرات عمومی، خطرات حساب‌شده‌ای را هم می‌پذیرند. این ریسک‌های حساب شده با مطالعه و روز‌ها تحقیق به نتیجه رسیده‌اند.

شانس خود را رقم بزنید

اغلب، اظهارات نادرستی وجود دارد که می‌گوید انسان‌های موفق با شانس به این مرحله رسیده‌اند و با قرار گرفتن در موقعیت مناسب در زمان مناسبی توانسته‌اند به موفقیت دست پیدا کنند.

اما باید به این موضوع توجه کرد که دنیا پر از فرصت‌هایی است و درست همان طور که یکی از این فرصت‌ها از کنار آدم رد می‌شود، سر و کله فرصتی دیگر از راه می‌رسد.

زندگی درست مانند بازی بسکتبال است و ما بازیکنان آن هستیم. روزی که دیگر برای پرتاب به سمت سبد تلاش نکنیم، آن روز شکست خود را پذیرفته‌ایم و واقعا بدشانس هستیم. بنابراین، ما باید از تک تک فرصت‌های خود استفاده کنیم تا به موفقیت برسیم.

یک سررسید از کار‌های خود داشته باشید

به سادگی با نوشتن اهداف و افکار خود در یک دفترچه یا سررسید شخصی، می‌توانید خودتان را مجبور کنید تا ایده‌های ارزشمند خود را نادیده نگیرید و افکار منفی را از خود دور کنید.

این نوشته‌ها چیزی فراتر از یک فضای خصوصی برای شما ایجاد خواهند کرد و فضایی بهتر برای تأمل در کارهایتان در اختیار شما قرار می‌دهند و خلاقیت را در ذهن شما افزایش می‌دهند و علاوه بر این، مزایای زیادی دارند که افراد موفق از همه این مزیت‌ها برخوردار هستند.

موفقیت یک شبه حاصل نمی‌شود. موفقیت گیاهی است که برای رشد، به نور خورشید و آب کافی احتیاج دارد و سرانجام به درخت قدرتمندی برای تحسین دیگران تبدیل می‌شود. بنایراین نهال موفقیت خود را امروز بکارید، چرا که یک روز به گذشته نگاه می‌کنید و از خودتان به خاطر کارتان تشکر می‌کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان

 
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰