گل مژه یا جوش داخل چشم چیست و چگونه درمان می‌شود؟

گل مژه یا جوش داخل چشم چیست و چگونه درمان می‌شود؟

گل مژه یا جوش داخل چشم یک بیماری شایع چشم است که در اثر عفونت باکتریایی غدد چربی پلک ایجاد می‌شود. گل مژه معمولا مشکل جدی نیست و با مراقبت‌های خانگی و استفاده از پماد و قطره آنتی‌بیوتیک درمان می‌شود. اما اگر گل مژه بزرگ و مزمن شود یا باعث ایجاد مشکلات دیگری در چشم شود، ممکن است نیاز به معاینه و درمان توسط چشم پزشک باشد. در این مقاله از سایت روز ایران به شما می‌گوییم گل مژه چیست، چه علائمی دارد، چه عواملی آن را ایجاد می‌کنند و چگونه می‌توانید آن را درمان و از آن پیشگیری کنید. اگر می‌خواهید بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.
سندرم افت تولید تخم مرغ در طیور،انتقال، علائم، تشخیص و درمان

سندرم افت تولید تخم مرغ در طیور،انتقال، علائم، تشخیص و درمان

بیماری سندرم افت تولید تخم مرغ چیست و چگونه می‌توان بیماری افت تولید تخم مرغ را تشخیص داد و درمان کرد؟ راه های انتقال آن چیست و عامل ایجاد کننده بیماری افت تولید تخم مرغ چیست؟ در این مقاله از سایت روز ایران با علائم، روش های انتقال و راه های پیشگیری ازبیماری سندرم کاهش تولید تخم مرغ آشنا می‌شوید.

برفک دهان چیست؟ علائم و درمان پزشکی و دارویی آن

برفک دهان در نوزاد و بزرگسال میتواند رخ دهد. عامل برفک دهان قارچ کاندیدا آلبیکنس است. نقص ایمنی از عواملی بروز برفک دهان در نوزاد و بزرگسال است. درمان خانگی برفک دهان بزرگسالان با شستشو دهان با گرم و محلول رقیق سرکه و ماست پروبیوتیک و دیگر روش هایی که در ادامه این مقاله از سایت روز ایران بیان می شود.
بیماری پاروویروس سگ علائم تشخیص و درمان

بیماری پاروویروس سگ علائم تشخیص و درمان

بیماری پاروویروس سگ یک بیماری بسیار عفونی سگ است که نوزادان زیر چهار ماه و سگ‌های واکسینه نشده در معرض خطر هستند. سگ‌های مبتلا به بیماری پاروویروس سگ اغلب به عنوان کیس مبتلا"پاروا" شناخته می‌شوند. تماس مستقیم بین سگ‌ها و همچنین تماس با محیط آلوده، انسان یا مدفوع (مدفوع) دو راه اصلی انتشار ویروسی است که بر سیستم گوارشی سگ‌ها تأثیر می‌گذارد. دست‌ها، لباس‌ها، کاسه‌های غذا و آب، قلاده‌ها و کف لانه سگ‌های آلوده ممکن است به ویروس پاروویروس سگ آلوده شوند. می‌تواند برای مدت طولانی در محیط دوام بیاورد و در برابر گرما، سرما، رطوبت و خشکی مقاوم است.
بیماری کلسی ویروس گربه و سگ

بیماری کلسی ویروس گربه و سگ

بیماری کلسی ویروس یک بیماری مشترک در گربه‌ها و سگ‌ها است که توسط ویروس کلسی ویروس ایجاد می‌شود. این بیماری عموماً از طریق تماس مستقیم با مایعات بدنی آلوده، مانند خون، مدفوع و بزاق، به انتقال می‌یابد. گربه‌ها و سگ‌هایی که در محیط‌های پر جمعیت زندگی می‌کنند، به خصوص در مکان‌هایی که تماس نزدیک با دیگر حیوانات وجود دارد، در معرض بیماری کلسی ویروس قرار دارند. در این مقاله از سایت روز ایران، به بررسی علل، علائم،درمان و روش‌های پیشگیری از کلسی ویروس در گربه و سگ خواهیم پرداخت.
آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

آسم در سگ و گربه نوعی بیماری مزمن ریوی است که در حیوانات خانگی مثل سگ و گربه هم رخ می دهد. آسم در گربه ها بیشتر از سگ ها شایع است. از علائم آسم در سگ و گربه به سرفه، خس خس سینه (صدای سوت)، تنگی قفسه سینه و تنگی نفس در سگ و گربه می توان اشاره کرد. در ادامه به علائم آسم در سگ و گربه و نشانه های آن و روش تشخیص و درمان آسم در سگ و گربه صحبت خواهیم کرد.
مصرف ویتامین D از ابتلا به این بیماری پیشگیری می‌کند

مصرف ویتامین D از ابتلا به این بیماری پیشگیری می‌کند

در این مطالعه، محققان تقریباً یک دهه را صرف ردیابی بیش از ۱۲۰۰۰ سالمند کردند. هیچ یک در شروع دوره مطالعه زوال عقل نداشتند.
چربی ترانس چیست و چه تاثیری بر سلامتی دارد؟

چربی ترانس چیست و چه تاثیری بر سلامتی دارد؟

چربی ترانس یا اسید های چرب ترانس که امروزه به طور گسترده استفاده می شود اثرات مخربی بر سلامتی دارد. در این مقاله از سایت روز ایران به بررسی اینکه چربی ترانس چیست و چربی ترانس بر سلامتی چه تاثیری دارد و چربی ترانس در چه غذا هایی وجود دارد و ... می پردازیم.
فواید باورنکردنی «گریه» برای سلامتی

فواید باورنکردنی «گریه» برای سلامتی

گریه کردن برخلاف تصور رایج که همیشه در سخت‌ترین لحظات زندگی اتفاق می‌افتد، همیشه هم بد نیست.
توصیه‌های غذایی برای وقتی که یبوست دارید

توصیه‌های غذایی برای وقتی که یبوست دارید

اگر معمولاً یبوست دارید و به‌سختی می‌توانید روده‌های خود را خالی کنید، انواع روش‌های غیردارویی برای تحریک روده‌ها و رفع یبوست وجود دارد. در این مطلب ایده‌هایی به شما می‌دهیم تا یبوست خود را کاهش دهید.