کد خبر: ۲۸۵ |
۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۵
| |

امنیت غذایی مربوط به کیفیت زندگی است

عاملی گفت: کیفیت و فراوانی غذا همراه با پاکی و حلال بودن آن، نشان مهم سلامت و پیشرفتگی یک کشور است.

امنیت غذایی مربوط به کیفیت زندگی است

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست بررسی پیش نویس سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان گفت: تدوین سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان از جمله حوزه‌های مهم و راهبردی در کشور بود.

او افزود: تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی مربوط به کیفیت زندگی است و لذا به امنیت اجتماعی و امنیت عمومی ارتباط پیدا می‌کند.

عاملی با اشاره به تحولات فناوری در حوزه کشاورزی ۴ (کشاورزی فیزیکی-سایبری) و هوش مصنوعی در آن ادامه داد: تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی مربوط به کیفیت زندگی است و لذا به امنیت اجتماعی و امنیت عمومی ارتباط پیدا می‌کند و این امر، اهمیت این سند را بیشتر می‌کند؛ لذا باید با اهتمام بیشتری همه جوانب موضوع را بررسی کرد. موضوع غذا بعنوان رکن حیاط و زندگی اهمیت محوری دارد و کیفیت و فراوانی غذا برای همگان همراه با پاکی و حلال بودن غذا نشان مهم سلامت و پیشرفتگی یک کشور است.

امنیت غذایی مربوط به کیفیت زندگی است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فرایند اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی ساختار مشخصی دارد که باید براساس آن نسبت به تدوین و نهایی سازی اقدام کرد. به لحاظ روش بررسی نیز باید گفت اسناد ابتدا در کمیسیون مربوطه بررسی شده و سپس در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور نهایی سازی می‌شود و پس از آن به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم می‌شود.

عاملی ادامه داد: تلاش کنیم این سند طی چند هفته آینده بررسی اولیه‌اش تمام شده و ساختار نهایی آن در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شود تا در همین دوره بتوان به عنوان شور اول کلیات و اهداف سند را به تصویب رساند؛ هرچند که این سرعت نباید به کیفیت سند ضربه‌ای وارد سازد. در آن جلسات حتما وزرا و روسای مرتبط با سند را هم دعوت می‌کنیم تا جامعیت کار در نظر گرفته شود.

امنیت غذایی مربوط به کیفیت زندگی است

جایگاه اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی فرادولتی است 

در ادامه منصور کبگانیان، قائم مقام و دبیر ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جایگاه اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی فرادولتی و فراقوه‌ای است و لذا با تغییر دولت‌ها آسیبی به اسناد وارد نمی‌شود، همچنین برای تمامی قوا و دستگاه‌ها نیز لازم الاجراست. 

او گفت: این سند نیازمند برخی اصلاحات ساختاری است و باید منطبق بر سایر اسناد شورای عالی تدوین شود. در برخی موضوعات محتوایی نیز باید دقت بیشتری صورت پذیرد. از جمله بحث روستاست که فقط آن را در کشاورزی نباید خلاصه کرد و یا بحث محصولات تراریخته که باید تکلیف آن در این سند معلوم باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰