کد خبر: ۱۵۵ |
۲۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
| |

خوراکی‌ یلدایی؛ به‌سادگی یلدا را جشن بگیرید

درست است که امسال یلدای مفصل و دورهمی برگزار نمی‌شود، اما در این شرایط پیشنهاد می‌کنیم برای روحیه‌ی خودتان، خوراکی‌های ساده‌ی یلدایی آماده کنید. امروز در این مطلب تصمیم گرفتیم چند نوع از خوراکی‌های ساده‌ی یلدایی را به شما عزیزان آموزش دهیم.

یلدای امسال با سال‌های قبل متفاوت است. یلدایی که ذاتش دیدوبازدید و دورهمی بود، حالا امسال باید بدون هیچ دورهمی برگزار شود. ویروس کرونا آمد و خیلی چیز‌ها را تغییر داد، از آداب و معاشرت‌ها گرفته تا سنت‌ها و مراسمات مختلف. حالا هم نوبت به یلدای دوست‌داشتنی رسیده.

خوراکی‌های یلدایی؛ به‌سادگی یلدا را جشن بگیرید

اما ترجیح می‌دهیم امسال را در خانه بمانیم تا بتوانیم یلدای بعدی را در کنار یکدیگر جشن بگیریم. درست است که آن شور و هیجان و تهیه خوراکی‌های یلدایی به‌خاطر دورهمی‌ها بود، اما در این شرایط پیشنهاد می‌کنیم برای روحیه‌ی خودتان، خوراکی‌های ساده‌ی یلدایی آماده کنید. امروز در این مطلب تصمیم گرفتیم چند نوع از خوراکی‌های ساده‌ی یلدایی را به شما عزیزان آموزش دهیم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب، با ما همراه باشید.

بیسکوییت شکلاتی اناری

بیسکوییت شکلاتی اناری یکی از خوشمزه‌ترین و ساده‌ترین خوراکی‌هایی‌ست که می‌توانید برای شب یلدا استفاده کنید.

خوراکی‌های یلدایی؛ به‌سادگی یلدا را جشن بگیرید

مواد لازم:

* بیسکویت ساقه طلایی یا پتی‌بور
* نان تارت کاسه‌ای یا سبدی شکل
* شکلات تخته‌ای
* دانه انار و خلال پسته

طرز تهیه:

۱. ابتدا شکلات را خرد کرده و روی بخار کتری بگذارید. زمانی که نصف شکلات آب شد، از روی بخار کتری برداشته و هم بزنید تا یک‌دست و شکلات کاملا آب شود.

۲. مرحله بعد، نان تارت را با ظرافت و با چاقو اره‌ای برش بزنید و به دو قسمت تقسیم کنید.

۳. در آخر هم، بیسکوییت را در شکلات بزنید و دیگر لبه‌های تارت رو هم به شکلات آغشته کنید و روی بیسکوییت قرار دهید و در آخر با انار و خلال پسته (اختیاری) تزیین کنید. بعد هم کمی اجازه دهید تا شکلات خودش را بگیرد.می‌توانید کمی در یخچال بگذارید. نوش جان!

 

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰