درست کردن حنا برای طراحی

شما با آموختن روش تهیه حنا به راحتی می‌توانید درست کردن حنا را در منزل‌تان انجام دهید و بدنتان را با آن طراحی کنید. حنا امروزه نه تنها در ایران، بلکه در بزرگ‌ترین مراکز زیبایی اروپا و آمریکا هم به یکی از مواد آرایشی مدرن تبدیل شده است. 

طرح های سنتی حنا معمولا بر روی دست، کف دست و پاها مورد استفاده قرار میگیرد و این روزها طرفداران زیادی در بین خانم ها دارد . این طراحی ها در گذشته تنها در شهرهای جنوبی طرفدار داشته ولی امروزه در اکثر مناطق بیشتر خانم ها به دنبال یادگیری روش های تهیه حنا در خانه برای طراحی قسمت های مختلف بدن هستند.

درست کردن حنا

برای طراحی با حنا الزامی ندارد ، از حناهای آماده استفاده نمایید زیرا حاوی مواد شیمیایی بوده و ممکن است به پوست شما آسیب برساند بلکه بهتر است خودتان با فراگرفتن روش تهیه حنا برای این امر اقدام کنید. برای طراحی با حنا باید رنگ حنا تیره تر باشد تا کار شما زیبایی بیشتر داشته باشد.

روش تهیه حنا در منزل برای زدن نقش حنا

مواد لازم برای درست کردن حنا 

 1. یک بسته حنا (حدود صد گرم)
 2. دو عدد لیمو ترش تازه
 3. شکر
 4. چهار بسته چای کیسه‌ای (تی‌بک)
 5. چهار قاشق چای‌خوری پودر قهوه
 6. نیم لیتر آب
 7. آب چهار عدد لیموشیرین (یا پرتقال)
 8. یک لنگه جوراب نایلون
 9. مقداری پنبه
 10. یک قلم مو
 11. یک قیف کاغذی یا بطری فشاری (پلی‌اتیلن)
 12. دستکش

روش تهیه حنا

۱) پودر حنا را الک کنید(اگر الک در منزل ندارید می توانید ازجوراب که روی یک کاسه به صورت کش آمده قرار گرفته است، به کمک یک قاشق عبور دهید).

Henna for Skin 1

۲) آب، چای، قهوه و آب پرتقال و شکر را مخلوط کرده و یک ساعت ملایم بجوشانید و سپس پودر حنا را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا ماده‌ای شبیه کچاپ به دست آید.

Henna for Skin 2

۳) اجازه دهید حنا به مدت 24 ساعت در دمای اتاق به منظور رنگ گرفتن، بماند.

Henna for Skin 3

۴) ماده به دست آمده را در بطری فشاری (یا قیف کاغذی و یا پلاستیکی) پر کنید.

Henna for Skin 4

5) پوست مورد رنگ‌آمیزی را ابتدا با آب و صابون و سپس با الکل تمیز کنید.

Henna for Skin 5

۶) طراحی را انجام دهید (اگر حنا راحت از قیف خارج نمی شود می توانید به اندازه خیلی کم با ناخن گیر، نوک مخروطی شکل قیف را باز کنید).

Henna for Skin 6

۷) به مجردی که حنا روی پوست خشک شد (گاهی در دمای اتاق ۲۴ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد)، بعد از مدت زمان طی شده حنا خشک شده خودش میریزد و در ابتدا ممکن است رنگ نارنجی آن مورد پسند شما نباشد اما بعد از گذشت 24 ساعت تیره رنگ شده و شما می توانید از زیبایی طرح روی دستتان لذت ببرید.

روش تهیه حنا در منزل برای زدن نقش حنا
نکته
هرچه مایع اولیه بیشتر روی پوست باقی بماند، رنگ بیشتر در پوست نفوذ می‌کند و در نتیجه زمان بیشتری طول می‌کشد تا از روی پوست پاک شود.

واکنش‌های حساسیتی به حنای طبیعی، به‌خصوص زمانی که فقط روی پوست گذاشته شود، بسیار نادر هستند و در صورت وجود، ظرف چند ساعت بروز خواهند کرد و شامل خارش، قرمزی خواهند بود. به همین دلیل برای بار اول بهتر است، ابتدا مقداری از آن را روی ناحیه داخلی ساعد امتحان کرد و در صورت ایجاد نشدن واکنش از آن استفاده کرد.

آرایشگری