کد خبر: ۴۴۴ |
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰
| |

۹ خاصیت حیرت انگیز خوردن آبلیمو ترش صبح ها با معده خالی

نوشیدن آب لیمو می تواند به افرادی که در تلاش برای کاهش وزن خود هستند، کمک کند. فیبر پکتین موجود در لیمو یکی از عوامل کلیدی در این زمینه است.

 

 

روز ایران: هر انسانی برای اینکه بتواند به ادامه حیات خود ادامه بدهد، به آب وابسته است و اینکه فواید سلامتی نوشیدن این مایع حیاتی به خوبی بر کسی پوشیده نیست و شناخته شده است. اما اگر علاقه ای ندارید که آب خالی بنوشید اشکالی ندارد، می توانید با اضافه کردن مقدار کمی آب لیمو به جز اینکه عطر و طعم بهتری به آن می بخشید، بلکه فواید عالی این نوشیدنی حیاتی را به بیشتر از حد خود نیز افزایش دهید.

باید گفت که لیمو در خود سرشار از مواد مغذی است که از جمله فواید آن می توان به ویتامین C، آهن، کلسیم، ویتامین های B-کمپلکس، پتاسیم، فیبر و همچنین منیزیم هم اشاره کرد.

استفاده کردن از آبلیمو آن هم به تنهایی می تواند باعث آسیب به مینای دندان ها شود، بخاطر همین موضوع، بهتر است با رقیق کردن آن در آب به راحتی این مشکل را از پیش رو بردارید و از فواید لیمو بیشتر از قبل بهره ببرید.

نوشیدن آب لیمو هنگامی که صبح از خواب بر می خیزید و با معده خالی نوشیدنش می تواند گزینه ای عالی برای هر فردی باشد، که میخواهد سلامت خود را حفظ کند و همچنین تقویت خود را مد نظر دارد.

فواید نوشیدن آب لیمو

۱_ کمک کردن به کاهش التهاب

نوشیدن آب لیمو می تواند به طور منظم به کم کردن سطوح اسیدها در بدن بسیار کمک کند.

بهتر است بدانید که التهاب به واسطه سطوح بالای اسید در بدن شکل می گیرد. انباشت شدن اسید اوریک در مفاصل می تواند دلیل اصلی التهاب مفاصل به حساب بیاید. نوشیدن آب لیمو به جلو گیری از این شرایط کمک بسیار کرده و همچنین التهاب مفصل را هم کمتر می کند.

همچنین بهتر است بدانید که آب لیمو می تواند از رشد و تکثیر باکتری های بیماری‌زا در بدن جلوگیری کند.

۲_ کمک به کم کردن وزن

کسانی که دنبال کم کردن وزن خود هستند و از اضافه وزن خود نارضی می باشند با نوشیدن آب لیمو می تواند به کم کردن وزن خود کمک کنند. چون فیبر پکتین‌ که در لیمو وجود دارد یکی از عوامل کلیدی در کم کردن وزن می باشد.

این فیبر موجود در لیمو باعث می شود تا با هوس های غذایی مقابله شود، بخاطر همین موضوع، تمایلی به مصرف مواد غذایی که باعث چاق شدن شما می شود نخواهید داشت و از پرخوری هم جلو گیری می شود. شما با نوشیدن آب لیمو در هنگام صبح می توانید به راحتی احساس گرسنگی و همچنین هوس های غذایی را خیلی کمتر در طول روز کنید و این کار را بهتر است یک‌بار تجربه کنید.

همچنین خوب است بدانید که، نوشیدن آب لیمو می تواند باعث شود تا فشار خون بالای شما پایین بیاید، به مراقبت کردن کلیه ها بسیار کمک می کند و تناسب اندام شما را همچنین حفظ می کند.

 

نوشیدن آب و لیمو چه خواصی دارد؟

۳_ بهبود یافتن گوارش

اگر مشکل گوارشی دارید و از آن رنج می برید، آب لیمو می تواند بهترین گزینه‌ی عالی برای بهبود یافتن این شرایط باشد. این نوشیدنی به جز اینکه علائم سوء هاضمه، مثل نفخ، یبوست، سوزش سردل و بادگلو را درمان می کند، حتی کمک به دفع مواد سمی که در دستگاه گوارش وجود دارد نیز کمک به سزایی می کند.

۴_ تقویت سیستم ایمنی

سیستم ایمنی بدن برای اینکه بتواند از بدن در برابر بیماری ها محافظت کند احتیاج به ویتامین C فراوان دارد. که لیمو ترش سرشار از این ویتامین مفید و عالی است.

زمانی که بدن به میزان کافی نتواند ویتامین C را مصرف کند، بدن فرد آسیب پذیری بیشتری در برابر بیماری ها می تواند داشته باشد. مصرف کردن و نوشیدن صبحگاهی از آب لیمو باعث رسیدن مواد مغذی لازم برای ارائه عملکرد درست و همچنین بهینه را در اختیار سیستم ایمنی بدن فرد قرار می دهد.

۵_ کمک به مبارزه کردن با عفونت های ویروسی

آب لیموی که گرم باشد برای مبارزه کردن با عفونت های ویروسی و همچنین گلو درد کمک بسیار خوبی می تواند کند. این می تواند یکی از بهترین نوشیدنی ها باشد که هنگام بیدار شدن از خواب که همراه با گلو درد است بتوان مصرف کرد و گلو درد را از بین برد. از آنجایی که آب لیمو به تقویت سیسم ایمنی بدن بسیار کمک می کند، توانایی فرد را هم برای مبارزه کردن با انواع مختلف عفونت های ویروسی هم افزایش خواهد داد. آب لیمو گزینه ای بسیار مناسب برای درمان کردن سرماخوردگی هم محسوب می شود.

 

جالب ترین خواص لیمو ترش

۶_ کمک به کنترل کردن باکتری های مضر

وقتی که باکتری های بیماری‌زا وارد بدن شما می شوند، می توانند به سرعت تکثیر شوند و باعث ایجاد عفونت ها و همچنین بیماری های جدی هم شوند.

آب لیمو هم یکی از گزینه ها است که می تواند به جلوگیری از رشد و زیاد شدن باکتری های بیماری‌زا در بدن کمک به سزایی کند.

۷_ کمک به ریکاوری ورزشی با آب لیمو

درست است که آب لیمو ماهیت اسیدی در خود دارد، اما به بدن در دفع کردن اسید اضافه کمک بسیاری می کند. همچنین این نوشیدنی می تواند مقدار اسید لاکتیک تولید شده در بدن را هم پس از انجام ورزش کردن خیلی کم کند. این شرایط به سریع شدن ریکاوری و همچنین بازگشت عضلات به شرایط عادی کمک بسیاری می تواند کند. وجود ویتامین C در این ترکیب هم باعث تقویت شدن مفاصل می شود،به خاطر همین به از آسیب دیدگی کمک کرده و پیشگیری می کند.

۸_ آب لیمو و کمک به بهبود شرایط پوست

اگر به دنبال پیدا کردن راه حلی مناسب برای تقویت کردن و بهبود بخشیدن شرایط پوست خود هستید، می توانید نوشیدن آب لیمو هنگام صبح را یکی از بهترین گزینه هایی این مسئله بدانید و از آن برای اینکار استفاده کنید.

نوشیدن آب لیمو با معده خالی

لیمو دارای آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد و همچنین ضایعات پوستی بدن مبارزه می کنند و از بوجود آمدن چین و چروک جلوگیری می کنند. از این رو، آب لیمو می تواند به راحتی درخشش پوست شما را هم افزایش بدهد و به حفظ کردن شادابی و همچنین جوانی آن کمک بسزایی می کند.

۹_ آب لیمو کمک به پاکسازی بدن

امروزه مردم بیشتر از غذاها و محصولاتی استفاده می کنند که دارای سموم مختلف و زیادی هستند. این سموم باید حتمٱ از بدن دفع و خارج شوند تا از بوجود آمدن مشکلات سلامت پیشگیری شود. آب لیمو به این کار کمک بسیاری می تواند کند. همچنین، این نوشیدنی به واسطه اینکه باعث نابودی رادیکال های آزاد در بدن می شوند می تواند یک عامل ضد سرطان عالی هم به حساب بیایید.

نوشیدن آب لیمو آن هم به صورت روزانه باعث تقویت توانایی کبد شده تا بتواند به راحتی سموم را از بین ببرد. همچنین، استفاده از این نوشیدنی عالی می تواند از تشکیل شدن سنگ های کلیه هم جلو گیری کند. آنتی اکسیدان های که در آب لیمو وجود دارد به دفع کردن سموم از بدن کمک به سزایی می کنند. به غیر از این موارد، آب لیمو باعث بهتر شدن عملکرد آنزیمی شده و برای حفظ عملکرد کبد در بهترین حالت خود را تقویت می کند و نیرو می بخشد.

منبع: دلگرم

 

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰