کد خبر: ۳۴۸ |
۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶
| |

چه رنگ دکوراسیونی هیچوقت از مد نمی افته؟

رنگ‌ها از جذاب‌ترین مباحث در دکوراسیون داخلی هستند. انتخاب یک رنگ مد روز و محبوب برای منزل تان نه تنها کاری جالب و هیجانی است، بلکه سبب می‌شود خانه‌ای شیک و به روز داشته باشید به همین خاطر استفاده برخی رنگ‌ها در دکوراسیون خانه اهمیت فراوانی دارد چرا که این رنگ‌ها که در ادامه این بخش آورده ایم...

چه رنگ دکوراسیونی هیچوقت از مد نمی افته؟

روز ایران: رنگ اصلی‌ترین نکته در دکوراسیون منزل است و نقش مهمی در جذاب و زیباتر شدن خانه شما دارد پس برای داشتن خانه‌ای شیک و به روز بهترین رنگ دکوراسیون را انتخاب کنید.

انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون داخلی که خسته کننده نمیشود

رنگ‌ها از جذاب‌ترین مباحث در دکوراسیون داخلی هستند. انتخاب یک رنگ مد روز و محبوب برای منزل تان نه تنها کاری جالب و هیجانی است، بلکه سبب می‌شود خانه‌ای شیک و به روز داشته باشید به همین خاطر استفاده برخی رنگ‌ها در دکوراسیون خانه اهمیت فراوانی دارد چرا که این رنگ‌ها که در ادامه این بخش آورده ایم، همیشه ترند هستند و جایگاه خاصی در دکوراسیون داخلی دارند و هیچوقت قدیمی و خسته کننده نمی‌شوند.

سفید

یکی از رنگ‌هایی که در دکوراسیون منزل هیچ گاه تکراری نمی‌گردد، رنگ سفید است، سفید یک رنگ خنثی محسوب می‌شود که می‌توان آن را در تمامی نقاط خانه استفاده و با رنگ‌های دیگر ترکیب کرد. رنگ سفید فضای اتاق را بزرگ و روشن‌تر نشان می‌دهد پس برای خانه‌های کوچک و کم نور رنگ مناسبی می‌باشد. اگر از یک رنگ خنثی مانند سفید برای دیوار‌ها و کف استفاده کنید، به راحتی می‌توانید مبلمان و فرش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و محدودیتی از لحاظ رنگ مبلمان و اثاثیه نخواهید داشت.

چه رنگ دکوراسیونی هیچوقت از مد نمی افته؟

کرم

رنگ کرم جزو رنگ‌های خنثی محسوب می‌شود و به راحتی با رنگ‌های دیگر ترکیب می‌شود و زیبایی خاصی به محیط اطراف می‌دهد. کرمی گستره زیادی دارد که شامل؛ شیری، استخوانی، نباتی، بژ و خاکی شده و شما می‌توانید طیف‌های این رنگ را در دکوراسیون خانه تان به کار ببرید. در دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی‌تان می‌توانید از رنگ کرم در کاغذ دیواری و یا چیدمان و مبلمان‌تان استفاده کنید. با توجه به اینکه این رنگ به خوبی با رنگ آبی و بنفش و خاکستری، سبز و حتی خردلی ترکیب می‌شود و هماهنگی فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کند. با استفاده از رنگ روشن مثل رنگ کرم در دکوراسیون آشپزخانه، می‌توانید تمیزی این فضا که یک امر مهم است را بیشتر در معرض دید دیگران قرار دهید.

طوسی

چیدمان دکوراسیون منزل با رنگ غالب طوسی، انتخابی مطمئن و مدرن است. رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی در کنار دیگر رنگ‌ها، باعث تعادل در فضا می‌شود. دودی، زغالی، خاکستری، گرافیتی، سربی، نقره‌ای در طیف رنگ طوسی قرار دارند. به دلیل وجود ته رنگ آبی، رنگ طوسی را غالبا در زمره رنگ‌های سرد طبقه بندی می‌کنند و رنگ‌های گرم مانند صورتی، خردلی، زرشکی و طلایی می‌توانند مکمل‌هایی بسیار عالی برای ست کردن با آن به شمار روند.

چه رنگ دکوراسیونی هیچوقت از مد نمی افته؟

سایر رنگ‌های نود و خنثی

رنگ‌های خنثی مانند رنگ‌های طوسی، خاکستری، دودی و رنگ‌های دسته کرم، بژ و شیری، نقره ای، پلاتینی، کرومی و شنی که به عنوان رنگ‌های بی طرف و خنثی در دکوراسیون شناخته شده و به عنوان رنگ‌های زمینه کاربرد فراوانی دارند و به دلیل قابلیت انطباق با اجزای دکوراسیون هیچ گاه کهنه و قدیمی نمی‌شوند. رنگ‌های خنثی در دکوراسیون می‌توان به تنهایی برای ایجاد فضایی ملایم و لطیف به کار برد و یا از آن به عنوان پس زمینه و برای ایجاد کنتراست رنگی استفاده نمود.

نکات مهم

* اگر می‌خواهید دکوراسیون خانه تان قدیمی و تکراری نشود، از یک پالت رنگ‌های خنثی و کمرنگ و سفید کلاسیک استفاده کنید.
* از رنگ‌های تند در دکوراسیون داخلی اجتناب کنید.
* اگر قصد دارید از رنگ‌های غیر خنثی هم استفاده کنید، بهتر است به سراغ رنگ‌های پایدار و سرد مثل آبی، سبز، و آبی-بنفش بروید.
* رنگ‌هایی گرم، آتشین و سرزنده هستند و همیشه به سرعت تکراری می‌شوند.
* بهتر است رنگ‌های قرمز و نارنجی را برای وسایل کوچک تری که کمتر در دید قرار دارند انتخاب کنید.

منبع: نمناک

 
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰