کد خبر: ۲۷۸ |
۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
| |

چگونه دارت بازی کنیم

بازی دارت یک روش عالی برای گذراندن وقت با خانواده یا دوستان خوب ،خود است. دارت یک بازی ظریف است که هر کسی و در هر زمان می تواند از آن لذت ببرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیکربندی تخته دارت ، روش پرتاب دارت و روش های مختلف بازی دارت ، در ادامه مقاله روزایران بخوانید.

 

درک تابلو و سیستم امتیازدهی دارت

چگونه دارت بازی کنیم
1
روز ایران: هر تخته دارت یکسان است. شماره هر صفحه از 1 تا 20 به ترتیب غیر متوالی در اطراف صفحه است. شما با پرتاب یک دارت کوچک به قسمتهای مختلف تخته ، دارت بازی می کنید و در هنگام حرکت امتیازات خود را می شمارید.

چگونه دارت بازی کنیم

2
توجه داشته باشید که صفحه دارت به بخشهای مشخصی تقسیم شده است. هر بخش دارای نقاط مرتبط با آن بخش است. اگر یک دارت در قسمتهای بیرونی سبز یا قرمز قرار بگیرد ، پرتاب کننده امتیاز دوبرابر آن قسمت را می گیرد.

 • به عنوان مثال ، اگر در داخل حلقه دو نفره زیر 18  فرود بیایید ، 36 امتیاز کسب می کنید.

چگونه دارت بازی کنیم
3
بدانید چه اتفاقی می افتد وقتی دارت در یک قسمت "داخلی" قرمز یا سبز قرار می گیرد. اگر یک دارت در قسمتهای کوچک سبز یا قرمز داخلی قرار گیرد ، پرتابگر امتیازهای آن قسمت را سه برابر می کند.

 • برای مثال اگر درون حلقه سه گانه زیر 18 سال قرار بگیرید ، 54 امتیاز کسب می کنید.

چگونه دارت بازی کنیم
4
 به مرکز تخته چروک گفته می شود. چکش بزرگ بیشتر به دو بخش تقسیم می شود. قسمت داخلی (معمولاً قرمز) "گاو نر دوتایی" یا "چوب پنبه" و قسمت بیرونی آن (معمولاً سبز) به عنوان "گاو نر منفرد" یا فقط "گاو نر" شناخته می شود.اگر یک دارت در قسمت سبز چشم بولس فرود آید ، پرتاب کننده 25 امتیاز کسب می کند.

 • اگر یک دارت در قسمت قرمز بولسی قرار بگیرد ، پرتابگر 50 امتیاز کسب می کند.

چگونه دارت بازی کنیم


5
 بقیه قسمتها به 20 قسمت جداگانه تقسیم شده اند که هر قسمت تعدادی به آن قسمت اختصاص دارد. اگر یک دارت در یک قسمت (معمولاً) زرد یا سیاه فرود بیاید ، پرتابگر آن تعداد امتیاز را کسب می کند.

 • بیایید بگوییم شما 18 در یک منطقه واحد قرار دارید. شما دقیقاً 18 امتیاز دریافت خواهید کرد.

اصول پرتاب دارت

چگونه دارت بازی کنیم


1
برای یک موضع ثابت آماده شوید. خم شدن به جلو یا عقب وسوسه انگیز است ، اما ثبات کمتری را نسبت به حالت ایستاده به راننده ارائه می دهد. 

 • برای بازیکنان راست دست ، پای راست خود را در جلو و پای چپ خود را در عقب نگه دارید. بیشتر وزن شما باید روی پای راست باشد ، اگرچه نمی خواهید بیش از حد به جلو خم شوید.
 • برای بازیکنان چپ دست ، پای چپ خود را در جلو و پای راست خود را در عقب نگه دارید. بیشتر وزن شما باید روی پای چپ قرار داشته باشد ، گرچه نمی خواهید بیش از حد به جلو خم شوید.


2
هر دو پا را محکم نگه دارید. شما می خواهید تعادل خود را در طول پرتاب حفظ کنید. در غیر این صورت ، ممکن است دارت را در یک جهت ناخواسته بکشید یا فشار دهید.

چگونه دارت بازی کنیم


3
انگشت راست را روی دارت قرار دهید. دارت را در کف دست غالب خود بردارید و آن را از طریق انگشتان خود عبور دهید تا مرکز ثقل را پیدا کنید. انگشت شست خود را کمی پشت مرکز ثقل قرار دهید در حالی که حداقل دو انگشت دیگر و ممکن است چهار انگشت دیگر را روی دارت قرار دهید. آنچه برای شما راحت است انجام دهید. 

 

چگونه دارت بازی کنیم
4
نوک دارت را کمی به سمت بالا نگه دارید و سعی کنید آن را تا حد ممکن مستقیم به جلو و عقب حرکت دهید. هر حرکت اضافی در اینجا به این معنی است که دارت مستقیم پرواز نخواهد کرد.

چگونه دارت بازی کنیم


5
دارت را به آرامی به جلو پرتاب کنید. زیاد پرتاب نکنید ، غیرضروری و خطرناک است. 

 • دارت برای چسبیدن به تخته دارت به نیروی زیادی احتیاج ندارد. به یاد داشته باشید ، هدف از این بازی امتیاز گرفتن است ، نه تعیین اینکه چه کسی قویتر است.

روش بازی "01" در دارت

چگونه دارت بازی کنیم
1
 رایج ترین شکل بازی به سادگی "01 " شناخته می شود . هدف بازی ساده است. هر بازیکن باید امتیاز خود را به صفر برساند. 

 • چرا آن "01" نامیده می شود؟ "01" به این واقعیت اشاره دارد که هر بازیکن همیشه یک بازی را با نمره ای شروع می کند که به "01" ختم می شود. بازی های تک نفره به طور کلی با حریفانی که 301 یا 501 امتیاز کسب می کنند شروع می شود. در بازی های بزرگتر و تیمی ، تعداد امتیازات اولیه می تواند به 1001 برسد.


2
اوچه (تلفظ شده / OCK-EE /) را علامت گذاری کنید. اوچه خطی است که یک بازیکن پرتاب کننده باید پشت آن بایستد. فاصله آن از سطح صفحه 7 فوت (2.1 متر) 9 1 ⁄ 4  اینچ (23.5 سانتی متر) یا 2.37 متر است.

چگونه دارت بازی کنیم
3
یک دارت بیندازید تا ببینید چه کسی اول می رود. شخصی که به مرکز نزدیک بزند ابتدا باید پرتاب کند.


4
از هر بازیکن بخواهید به نوبت هر کدام سه دارت پرتاب کند. سپس امتیازاتی که بازیکن کسب می کند از کل شروع بازی وی کم می شود.

 • به عنوان مثال ، اگر یک بازیکن با 301 امتیاز شروع کند و 54 امتیاز کسب کند ، امتیاز کل او 247 امتیاز خواهد بود.

چگونه دارت بازی کنیم
5
از آنجا که امتیاز هر بازیکن به سمت صفر نزدیک می شود ، باید توجه شود که فقط مناطق مورد نیاز را بزنید. این به دلیل نحوه برنده شدن بازی است. برای برنده شدن یا به اصطلاح "کلوزآپ" باید دقیقاً به صفر برسید . علاوه بر این ، نمره دارت که شما را به صفر برساند باید دو برابر باشد.

 • به عنوان مثال ، اگر 18 امتیاز برای او باقی مانده باشد ، بازیکن باید 9 امتیاز دو برابر کسب کند.
 • اگر یک دابل امکان پذیر نباشد ، مانند 19 امتیاز باقیمانده ، یک بازیکن می تواند ابتدا 3 امتیاز کسب کند تا مجموع امتیازات را به 16 برساند. از آنجا ، بازیکن می تواند با ضرب 8 برابر ، بازی را به پایان برساند.

بازی "کریکت" در دارت

چگونه دارت بازی کنیم
1
برای کریکت در دارت ، فقط بر روی اعداد 15-20 ، به علاوه مرکز تمرکز کنید. هدف این بازی "بستن" اعداد 15-20 بل سه ضربه است.

2
یک تخته گچ در کنار تخته دارت تنظیم کنید. به ترتیب ، اعداد 15 تا 20 را لیست کنید تا بتوانید وقتی بازیکنی به هر سه برخورد کرده یا شماره ای را بسته است ، چک کنید.

چگونه دارت بازی کنیم
3
بدانید که اگر عددی را بسته اید که حریف شما آن را نداشته است و آن شماره را زده اید ، به شما امتیاز زیادی می دهند. به عنوان مثال ، شما 16 را بسته اید اما حریف شما این کار را نکرده است. شما 16 را می زنید ، به این معنی که 16 امتیاز می گیرید.

4
بدانید که کسی که با تمام شماره های خود بسته شود و بیشترین امتیاز را کسب کند برنده می شود. 

 • مرکز سبز 25 امتیاز و مزکز قرمز 50 ارزش دارد.

 

منبع:wikihowارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰