کد خبر: ۱۶۵۱ |
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۸
| |

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده
آسم در سگ و گربه نوعی بیماری مزمن ریوی است که در حیوانات خانگی مثل سگ و گربه هم رخ می دهد. آسم در گربه ها بیشتر از سگ ها شایع است. از علائم آسم در سگ و گربه به سرفه، خس خس سینه (صدای سوت)، تنگی قفسه سینه و تنگی نفس در سگ و گربه می توان اشاره کرد. در ادامه به علائم آسم در سگ و گربه و نشانه های آن و روش تشخیص و درمان آسم در سگ و گربه صحبت خواهیم کرد.

در این مقاله از سایت روز ایران در مورد این که آسم در سگ و گربه چیست، چه چیزی باعث آسم در سگ و گربه می شود و چگونه می توان آسم را در و گربه درمان کرد، صحبت خواهیم کرد. ما همچنین برخی از بهترین روش هایی را که ممکن است برای جلوگیری از آسم در گربه ها و سگ ها مورد استفاده قرار گیرد، بررسی خواهیم کرد.

خلاصه آنچه که در این مقاله می‌خوانید:

آسم یک بیماری تنفسی مزمن است که در سگ‌ها و گربه‌ها دیده می‌شود. این بیماری با عوارض و علائمی نظیر سختی در تنفس، سرفه مزمن و التهاب راه های تنفسی همراه است. در این مقاله، به بررسی علائم و نشانه‌ها، راه‌های تشخیص و درمان، پیشگیری و علل ایجاد آسم در سگ و گربه می‌پردازیم.

۱. علائم و نشانه‌های آسم در سگ و گربه:

آسم در سگ و گربه می‌تواند با علائم مشابه دیگر بیماری‌های تنفسی همراه باشد. برخی از علائم و نشانه‌های معمول آسم شامل سختی در تنفس، سرفه مزمن، استفراغ، تنفس سریع و غیر طبیعی، وزوز صدا در تنفس، خستگی و کاهش فعالیت، کاهش اشتها و افزایش وزن است.

۲. راه‌های تشخیص آسم در سگ و گربه:

برای تشخیص آسم در سگ و گربه، باید از روش‌های تشخیصی مناسب استفاده شود. این شامل بررسی تاریخچه بالینی، آزمایشات تشخیصی مانند آزمایش خون، اندوسکوپی تنفسی، رادیوگرافی و آزمایش‌های توالی نفس می‌شود.

۳. درمان آسم در سگ و گربه:

درمان آسم در سگ و گربه باید با هدف کنترل علائم و بهبود کیفیت زندگی حیوان صورت گیرد. روش‌های درمان شامل استفاده از داروهای ضد التهابی، داروهای آنتی هیستامینی، استفاده از داروهای برونکودیلاتوری مثل سالبوتامول، درمان همزمان عفونت‌های تنفسی و اعمال تغییرات در محیط زندگی حیوان است.

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

۴. پیشگیری از آسم در سگ و گربه:

برای پیشگیری از آسم در سگ و گربه، باید تغییرات مناسبی در محیط زندگی آن‌ها ایجاد کرد. این شامل اجتناب از عوامل تحریکی نظیر دود سیگار، مواد آلرژی‌زا و غبار، محدود کردن تماس با حشرات و آلودگی‌های محیطی است.

۵. علل ایجاد آسم در سگ و گربه:

علت ایجاد آسم در سگ و گربه ممکن است متنوع باشد. برخی از علل شامل حساسیت به عوامل محیطی نظیر گرده گیاهان، عوامل آلرژی‌زا، عفونت‌های تنفسی، استفاده از محصولات شیمیایی ناصحیح و حتی عوامل وراثتی می‌باشند.

نتیجه‌گیری:

آسم در سگ و گربه یک بیماری مزمن است که نیازمند تشخیص و درمان مناسب است. با شناخت علائم و نشانه‌ها، راه‌های تشخیص و درمان، پیشگیری و علل ایجاد آن، می‌توان برای سگ و گربه خود مراقبت بهتری انجام داد و کیفیت زندگی آن‌ها را بهبود بخشید. در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک، توصیه می‌شود به متخصص دامپزشکی مراجعه کنید تا تشخیص دقیق و درمان مناسب صورت پذیرد.

آسم چیست؟

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

آسم نوعی بیماری مربوط به دستگاه تنفسی است که راه های هوایی (لوله هایی که هوا را به داخل و خارج از ریه ها منتقل می کنند) تحت تأثیر این بیماری مزمن ریه قرار می گیرند. گربه یا سگ مبتلا به آسم راه‌های هوایی حساسی دارد که در هنگام تنفس توسط مواد تحریک‌کننده تحریک می‌شوند. راه‌های هوایی ملتهب، متورم و پر از مخاط می‌شوند و ماهیچه‌های صافی که راه‌های هوایی را احاطه کرده‌اند در نتیجه این پاسخ سفت‌تر می‌شوند. وقتی نایژه ها منقبض می شوند و آنها را باریک می کند، نفس کشیدن دشوارتر می شود.

سرفه، خس خس سینه (صدای سوت)، تنگی قفسه سینه و تنگی نفس همگی از علائم آسم ریه هستند. آنها ممکن است از متوسط تا شدید متغیر باشند و گاهی اوقات خطری برای زندگی هستند.

لوله های برونش یک فرد مبتلا به آسم منقبض شده و پر از مخاط می شود و در نتیجه انقباض ماهیچه های اطراف راه های هوایی راه های هوایی را بیشتر مسدود می کند. به دلیل محدودیت جریان هوا، تنفس دشوار می شود. 

عدم اطمینان منشا آسم را احاطه کرده است. با این حال، شروع و مدیریت آسم به طور قابل توجهی تحت تأثیر متغیرهای ژنتیکی، محیطی و شغلی است.

علائم آسم در سگ و گربه

آسم در حال حاضر هیچ درمان شناخته شده ای ندارد، اما ممکن است با پیروی از یک برنامه مراقبتی و دارویی ایجاد شده توسط دامپزشک و برنامه ریزی معاینات دامپزشکی منظم مدیریت شود.

محدود کردن قرار گرفتن در معرض چیزهایی که می تواند باعث حمله یا تشدید آسم شود.

اتخاذ اصلاحات رفتاری که بر سلامت تنفسی تاثیر می گذارد: خواب، رژیم غذایی، ورزش و کاهش استرس

 

آسم در گربه ها علائم ، تشخیص ، درمان

آسم در سگ و گربه

آسم یکی از شایع ترین علل بیماری در گربه ها بیماری های ریوی است.

بین 1 تا 5 درصد از گربه ها مبتلا به آسم هستند، وضعیتی که راه های هوایی تحتانی ریه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

اکثر دامپزشکان و محققان بر این باورند که آسم گربه ها در اثر واکنش آلرژیک به آلرژن های استنشاقی ایجاد می شود که ذراتی هستند که سیستم ایمنی گربه را تحریک می کنند. با این حال، اختلاف نظر قابل توجهی در مورد توصیف شرایط وجود دارد.

هنگامی که یک گربه آلرژیک برای اولین بار در معرض یک آلرژن قرار می گیرد، سیستم ایمنی بدن او با تولید آنتی بادی هایی که منحصر به آنتی ژن متخلف هستند، پاسخ می دهد. هنگامی که گربه دوباره در معرض آن آنتی ژن قرار می گیرد، آنتی بادی ها آن را به عنوان یک آلرژن تشخیص می دهند و یک واکنش زنجیره ای ایجاد می کنند که طیف گسترده ای از سلول های ایمنی را به راه های هوایی گربه جذب می کند. سپس این سلول‌های ایمنی شروع به ایجاد مولکول‌هایی می‌کنند که التهاب را تحریک می‌کنند، وضعیتی که باعث تحریک راه‌های هوایی، متورم شدن و واکنش با انقباض می‌شود. در نتیجه، عرض راه های هوایی ممکن است باریک شود و مخاط در داخل کانال ها ایجاد شود. گربه در نتیجه تمام این فرآیندها در تنفس دچار مشکل می شود زیرا آنها مقدار هوایی را که می تواند آزادانه از راه های هوایی خود عبور کند محدود می کند.

سن معمول گربه هایی که آسم دارند بین 4 تا 5 سالگی است. به نظر نمی رسد که یک جنس نسبت به دیگری مستعد ابتلا به آسم باشد، و اگرچه برخی تحقیقات نشان می دهد که گربه های سیامی ممکن است بیشتر به آسم مبتلا شوند، این به طور قطعی تایید نشده است.

 

روش تشخیص آسم در گربه 

خس خس سینه و آسم در سگ ها

تشخیص آسم در گربه‌ها ممکن است دشوار باشد، زیرا این بیماری اغلب زمانی خود را نشان می‌دهد که حیوان تحریک شود.

چند روش تشخیصی وجود دارد که دامپزشک ممکن است برای تشخیص اینکه آیا گربه شما از آسم یا بیماری دیگری که ممکن است علائمی بسیار شبیه به آسم از خود نشان دهد، مانند کرم قلب گربه یا عفونت دستگاه تنفسی، رنج می برد یا نه، انجام دهد.

اولین قدم در مراقبت های دامپزشکی اغلب یک معاینه فیزیکی کامل است که طی آن دامپزشک با استفاده از گوشی پزشکی به الگوهای تنفس گربه شما گوش می دهد. این همچنین می تواند به آنها در رد احتمال تشخیص نادرست کمک کند. با این حال، آزمایش خون ممکن است نتایج قطعی تری ارائه دهد. هنگام تلاش برای تشخیص یک واکنش آلرژیک، دامپزشکان به دنبال غلظت بالایی از گلبول های سفید خون در یک مکان خاص از بدن هستند. اشعه ایکس ابزاری عالی برای تعیین اینکه آیا گربه شما نمی تواند به درستی بازدم کند یا نه، زیرا آنها هوا را در ریه های خود به دام می اندازند.

 

نمونه‌هایی از روش‌های تشخیصی آسم در گربه

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

معاینات خون و ادرار

تست کرم قلب

آزمایش مدفوع برای وجود کرم های ریه و سایر انگل ها

رادیوگرافی و سی تی اسکن قفسه سینه

برونکوسکوپ ابزاری باریک و نورانی است که معاینه دستگاه تنفسی را ارائه می دهد.

آزمایشات و اسکن کرم قلب اغلب برای تعیین اینکه چه چیزی به رفاه گربه شما آسیب می رساند بسیار مفید است. این درست است با وجود این واقعیت که علائم آسم در سگ یا گربه ممکن است با علائم سایر اختلالات اشتباه گرفته شود. برای کمک به دامپزشک خود در تشخیص دقیق گربه، ثبت کامل تاریخچه سلامتی گربه خود و همچنین هرگونه تغییر در برنامه روزانه آنها، مانند معرفی غذای جدید، بستر بچه گربه، یا محصولات شیمیایی مفید است. بیماری گربه شما این به دامپزشک شما کمک می کند که گربه شما را به طور موثرتری درمان کند. 

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

هیچ آزمایش تخصصی و واحدی وجود ندارد که بتواند به طور قطعی آسم را در گربه سان تشخیص دهد. در عوض، دامپزشکان با جمع آوری حقایق و آزمایش ، حیوان مورد نظر به تشخیص می رسند. اگر دامپزشک دلایلی برای این باور داشته باشد که گربه شما از آسم رنج می‌برد، علاوه بر یافته‌های بررسی‌های تصویربرداری، تجزیه و تحلیل میکروسکوپی سلول‌های موجود در ترشحات راه هوایی گربه (سیتولوژی)، و سابقه پزشکی گربه را بررسی خواهد کرد. ، در موارد خاص، آزمایش خون و آلرژی. اگر دامپزشک متقاعد شود که گربه شما آسم دارد، یک داروی آسم تجویز می کند.

 

از آنجایی که یک تصویر در تشخیص آسم گربه ارزش هزار کلمه دارد، دامپزشکان از رادیوگرافی (اشعه ایکس)، توموگرافی کامپیوتری (CT) و برونکوسکوپی برای مشاهده ریه های گربه و ارزیابی سلامت آنها استفاده می کنند. رادیوگرافی های گرفته شده در گربه های مبتلا به آسم تقریباً به طور کلی، اما نه همیشه، یک الگوی انشعاب روشن متمایز را در سراسر راه های هوایی نشان می دهد ، که توسط غلظت سلول های التهابی ایجاد می شود. با این حال، این الگو همیشه وجود ندارد. رادیوگرافی ممکن است نشان دهد که ریه های فرد به دلیل وجود هوایی که در راه های هوایی باریک گیر کرده است، به طور غیر طبیعی بزرگ شده اند. CT، که با استفاده از اشعه ایکس بازسازی های سه بعدی بدن را ایجاد می کند، ممکن است در تشخیص آسم در گربه ها و تمایز این بیماری از سایر علل بیماری راه هوایی نیز موثر باشد. با این حال، این کاربرد CT هنوز هم تا حدودی تجربی در نظر گرفته می شود. از سی تی می توان برای بازسازی های سه بعدی بدن استفاده کرد.

درمان آسم و بیماری های سگ و گربه

روش تشخیصی معروف به برونکوسکوپی شامل قرار دادن یک دوربین نازک و منعطف به نام برونکوسکوپ از طریق دهان بیمار و وارد مجاری تنفسی ریه است. استفاده از این روش، که مستلزم استفاده از آرامبخش قوی یا بیهوشی عمومی است، برای دیدن داخل راه های هوایی و همچنین جمع آوری نمونه هایی از سلول های پوشش دهنده راه های هوایی امکان پذیر است. در گربه‌هایی که از آسم رنج می‌برند، پوشش مجاری تنفسی آن‌ها اغلب به‌طور مشخص تغییر شکل می‌دهد. با این حال، برخی از این تغییرات را می توان در گربه هایی که از سایر اختلالات تنفسی رنج می برند نیز مشاهده کرد. بررسی سلول های گرفته شده از مجاری تنفسی گربه های مبتلا به آسم ممکن است نشان دهنده وجود تعداد قابل توجهی از سلول های التهابی باشد، علیرغم این واقعیت که این سلول ها را می توان در گربه هایی که با سایر اختلالات تنفسی تشخیص داده شده نیز مشاهده کرد.

 

نشانه های آسم در گربه 

نشانه بیماری آسم در سگ و گربه

تعدادی شاخص وجود دارد که ممکن است به شما در تشخیص علائم آسم در گربه کمک کند. اگر تا به حال به دلیل سرماخوردگی دچار مشکلات تنفسی شده اید، باید مراقب علائم مشابهی مانند سرفه یا خس خس باشید، زیرا ممکن است عفونت سینوسی نیز وجود داشته باشد. سرفه در گربه‌هایی که سالم هستند یک علامت مکرر نیست، بنابراین صاحبان آن باید مراقب این علامت باشند. معمولاً برای مردم این باور وجود دارد که گربه تلاش می کند تا یک گلوله مو را سرفه کند، که می تواند تشخیص را دشوار کند، به خصوص در شرایطی که شرایط خفیف است. مرکز بهداشت دامپزشکی دانشگاه میسوری سه علامت اضافی زیر را از آسم گربه در زیر فهرست می کند

 

گربه هایی که از آسم رنج می برند می توانند علائمی مانند:

 1. تنفس سریع غیر طبیعی
 2. یک نفس از راه دهان
 3. خس خس سینه
 4. سرفه هک یا هک کننده
 5. خستگی و کمبود نیرو

شروع دوره آسم در گربه معمولاً با تنفس سریع گربه شروع می شود. اگر گربه شما زمانی که علائم برای اولین بار ظاهر می شود فعال باشد، ممکن است در جای خود یخ بزند یا به طور کلی از حرکت باز بماند. هنگامی که گربه شما می خواهد اکسیژن بیشتری دریافت کند، می توانید مشاهده کنید که دهانش را به این شکل باز نگه می دارد. مراقب هرگونه حرکت در ناحیه شکم گربه و همچنین الگوهای تنفس کم عمق باشید. اگر واقعاً به گربه خود نزدیک شوید، ممکن است صدای خس خس خفیفی را بشنوید، که نشان دهنده این است که گربه شما در دریافت هوای کافی به ریه های خود مشکل دارد.

 

اگر متوجه شدید که گربه‌تان دچار حمله آسم شده است، باید خونسردی خود را حفظ کرده و باید به سرعت عمل کنید تا به کاهش استرس در تنفس او کمک کنید. اگر نسخه ای برای آنها تجویز شده است، می توانید نسخه آنها را به آنها بدهید، و اگر دچار حمله جدی شده اند، باید در اسرع وقت با دامپزشک خود تماس بگیرید و سعی کنید دمای اتاق را پایین بیاورید. حتی اگر فقط یک دوره کوچک آسم داشته باشند، ممکن است مفید باشد که آنها را برای معاینه نزد دامپزشک ببرید تا مطمئن شوید که همه چیز مرتب است و به سطح معمول تنفس خود بازگشته است.

مراحل ایجاد حمله آسم در سگ و گربه

 1. آلرژن‌ها تنفس می‌شوند. 2. پاسخ التهابی با پاسخ سیستم ایمنی ایجاد می‌شود. 3. التهاب باعث تنگ‌تر شدن راه‌های هوایی می‌شود. 4. جریان هوای کمتری می تواند از آن عبور کند که بر نحوه تنفس گربه شما تاثیرتأثیر می گذارد.

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

این امکان وجود دارد که گربه شما دچار حمله آسم شده باشد که با علائمی مانند سرفه و خس خس سینه نشان داده می شود. هنگامی که فردی دچار حمله آسم می شود، ریه های او منقبض می شود و مخاط ممکن است به ریه های او تخلیه شود، که هر دو تنفس از طریق حمله را دشوارتر می کنند. از آنجایی که شدت بیماری می تواند از جزئی تا شدید متغیر باشد، تشخیص علائم در ابتدا همیشه ساده نیست.

در بیشتر موارد، زندگی یک گربه به طور قابل توجهی توسط بیماری هایی که تهدید کننده زندگی نیستند، تغییر نمی کند. اما، با پیشرفت بیماری، ممکن است انجام فعالیت های معمولی برای گربه دشوار شود و حتی ممکن است ناتوان شود. تشخیص علائم حمله آسم در اسرع وقت بسیار مهم است زیرا در صورت عدم درمان، حمله شدید آسم در گربه شما ممکن است منجر به مرگ حیوان شود.

 

دلایلی که گربه ها به آسم مبتلا می شوند

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

آلرژن‌های موجود در هوا علت اصلی آسم در گربه‌ها هستند، که به این معنی است که ممکن است تا حدودی از این بیماری پیشگیری شود و هر گربه‌ای پتانسیل ابتلا به این بیماری را دارد. برخی از آلرژن ها پتانسیل تحریک یک پاسخ ایمنی را دارند که به نوبه خود می تواند باعث التهاب در ریه ها شود. پاسخ این سوال بر اساس گربه و محیط اطراف شما تغییر می کند.

تصویری با عنوان «محرک‌های معمول آسم خانگی برای گربه‌ها» با نمادهایی که به صورت زیر برچسب‌گذاری شده‌اند، «دود، گرده، کنه‌های گرد و غبار، برخی غذاها و عطرها».

شواهد اولیه از برخی مطالعات وجود دارد که نشان می دهد برخی از نژادهای گربه ممکن است تمایل بیشتری به آسم داشته باشند. با این حال، مطالعات بیشتری مورد نیاز است. از آنجایی که آنها با تعداد بیشتری از آلرژن ها در تماس هستند، کارشناسان معتقدند که گربه های بیرون از خانه بیشتر مستعد ابتلا به آسم هستند.

 

محرک های ایجاد کننده آسم در گربه ها

عوامل ایجاد کننده آسم در سگ و گربه

دود

گرده

گرد و غبار

عطرها

چندین نوع غذا

سایر اختلالات پزشکی نیز می توانند خطر ابتلا به حمله آسم را افزایش دهند، از جمله موارد زیر:

انگل ها مثل کنه ها و…

چاقی

بیماری عروق کرونر

 

اگر گربه مبتلا به آسم دارید حتما نکات زیر را باید بدانید:

التهاب راه‌های هوایی که در طول زمان ادامه می‌یابد، اولین علائم آسم در گربه‌ها است که توسط آلرژن‌ها ایجاد می‌شود. گربه‌ای که از آسم رنج می‌برد ممکن است علائمی مانند تنفس سخت، خواب‌آلودگی و تنفس از طریق دهان را نشان دهد. آسم گربه شما ممکن است به روش های مختلفی کنترل شود، اما اگر مشکوک هستید که او دچار حمله آسم شده است، ضروری است که فوراً اقدام کنید.

اکثریت قریب به اتفاق متخصصان موافق هستند که آسم در گربه ها به دلیل واکنش آلرژیک به برخی از آلرژن های موجود در هوا است که گربه در زمان هایی تنفس می کند. با این حال، محققان دیگر ادعا می کنند که استرس و آلودگی هوا، به ویژه سیگار کشیدن دست دوم، نیز ممکن است نقش داشته باشد.

التهاب راه‌های هوایی تحتانی در ریه‌ها یکی از ویژگی‌های بارز بیماری تنفسی است که به نام آسم شناخته می‌شود. نفس کشیدن کامل برای گربه ها دشوارتر می شود زیرا التهاب راه های هوایی آنها باعث کوچکتر شدن آنها می شود. درمان‌های مؤثری برای آسم در گربه‌ها وجود دارد، و اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش احتمال ابتلای گربه‌تان به آسم انجام دهید.

آسم در سگ ها علائم ، تشخیص ، درمان

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

چه چیزی باعث آسم سگ می شود؟

آسم یک بیماری آلرژیک است که سگ ها را بسیار کمتر از گربه ها درگیر می کند. هنگامی که یک سگ به یک آلرژن پاسخ آلرژیک می دهد، دوره های آسم رخ می دهد. التهاب راه هوایی باعث سفت شدن راه های هوایی ریز ریه و اسپاسم می شود.

گاهی اوقات سگ ها و سگ های جوان در سنین میانسالی تحت تأثیر این بیماری قرار گرفته اند. در مقایسه با سگ های بزرگ، سگ های کوچک بیشتر احتمال دارد که به این بیماری مبتلا شوند.

 

چه علائمی از آسم سگ وجود دارد؟

برخی از علائم آسم سگ عبارتند از:

 1. سرفه های مداوم
 2. از دست دادن انرژی دشواری در تنفس که اغلب ناگهانی است
 3. سریع نفس می کشد
 4. نفس نفس زدن شدید و دهان باز
 5. خس خس سینه
 6. لثه هایی که رنگ مایل به آبی دارند (به دلیل کمبود اکسیژن)
 7. کاهش اشتها

 

هر یک از این علائم در سگ شما باید بلافاصله به دامپزشک گزارش شود. در حالی که آسم ممکن است این علائم را ایجاد کند، تعدادی از اختلالات خطرناک دیگر نیز ممکن است این علائم را ایجاد کنند، بنابراین مهم است که دلیل آن را به درستی شناسایی کنید.

 

آسم سگ چگونه تشخیص داده می شود؟

به منظور ارزیابی دقیق سلامت کلی سگ شما و رد توضیحات احتمالی بیشتر برای این علائم، مانند عفونت های باکتریایی، بیماری کرم قلب و بیماری قلبی، دامپزشک شما یک معاینه فیزیکی کامل انجام می دهد. برای کمک به دامپزشک خود برای درک بهتر سلامت حیوان خانگی خود، ممکن است روش های تشخیصی بیشتری مانند اشعه ایکس یا آزمایش کرم قلب پیشنهاد شود.

چه درمان‌هایی برای آسم برای وجود دارد؟

آسم در سگ و گربه، علائم، تشخیص و عوامل ایجاد کننده

داروهای استروئیدی ضد التهابی بسته به شدت و دفعات دوره‌های آسم ممکن است به کنترل علائم و جلوگیری از آسیب طولانی‌مدت ریه در سگ شما کمک کنند. دوره‌های آسم ممکن است برای همیشه به ریه‌های سگ آسیب برساند، بنابراین هر یک از این علائم باید با دقت درمان شود و یکبار به دامپزشک گزارش شود.

 

آیا سگ ها می توانند برای آسم از داروهای استنشاقی استفاده کنند؟

در شرایط خاص، داروهای استنشاقی آسم ممکن است توصیه شود. آلبوترول سولفات به تنفس سگ شما کمک می کند که اغلب با نام های تجاری Ventolin یا Proventil عرضه می شود. با کمک به عضلات راه هوایی برای شل شدن کار می کند. قبل از دادن هر دارویی به سگ خود، همیشه از دامپزشک خود مشاوره بگیرید. سگ ها برای چندین داروی مورد استفاده انسان سمی هستند.

چگونه می توانم از حملات آسم در سگ جلوگیری کنم؟

گرده گل، کپک، دود سیگار و مواد پاک کننده برخی از معمول ترین علت دوره های آسم در سگ ها هستند. بهترین کاری که می توانید برای کمک به سگ خود انجام دهید این است که اگر شما و دامپزشکان بتوانید علت مشکلات آسم او را تعیین کنید، از وارد کردن آلرژن به خانه خودداری کنید.

با کاهش قرار گرفتن در معرض محرک، احتمال حملات به سگ شما کاهش می یابد.ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰