کد خبر: ۱۲۳۳ |
۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸
| |

5 قارچ عجیب و غریب کره زمین

حدود ۱۴۴ هزار گونه مختلف قارچ در کره زمین وجود دارد؛ آنها در سراسر سیاره به اشکال مختلف مانند مخمرها، کپک ها و شاید جالب ترین آن‌ها، قارچ ها ظاهر می شوند.

«دندان خونی» در جنگل‌های ایران/ عکس

روز ایران: قارچ‌ها، گاهی بلند، گاهی کوتاه و ب شکل‌ها و رنگ‌های کاملاً متفاوت رشد می‌کنند. هدف قارچ پخش هاگ‌های است.

برای انجام این کار، هر قارچ روش خود را دارد و اغلب شبیه چیزی کاملاً خارج از این جهان است. در اینجا ۵ تا از عجیب ترین و جالب ترین قارچ های دنیا را معرفی می کنیم.

قارچ‌های مگس

«دندان خونی» در جنگل‌های ایران/ عکس

قارچ مگس یکی از معروف ترین و قابل شناسایی ترین قارچ های جهان است. اغلب در فرهنگ عامه در بازی هایی مانند قارچ خور، داستان های عامیانه، فیلم ها، حتی در داستان آلیس در سرزمین عجایب ظاهر می شود! در حالی که این یک قارچ شناخته شده است، اما باید در قبال آن احتیاط کرد.

قارچ مگس یک قارچ سمی است که گاهی اوقات هنگام مصرف می تواند باعث ایجاد توهم شود. این قارچ ها می توانند در رنگ های بسیار متنوعی ظاهر شوند و کلاهک آن‌ها می‌تواند به رنگ های قرمز، صورتی، زرد و حتی قهوه ای درآید.

Entoloma hochstetteri

«دندان خونی» در جنگل‌های ایران/ عکس

این قارچ کوچک باورنکردنی که در سال ۲۰۰۲ کشف شد، تنها در دو نقطه در جهان یافت می شود و به طور قابل توجهی بیش از ۷۰۰۰ مایل از هم فاصله دارد. Entoloma hochstetteri را می توان در نیوزلند و هند یافت و به دلیل رنگ آبی عجیب و غریب خود شناخته شده است. آبشش‌های قارچ که در زیر کلاهک یافت می‌شوند، از هاگ‌ها قرمز می‌شوند. این قارچ خوراکی نیست اما سمی بودن آن مشخص نیست.

Mycena chlorophos

«دندان خونی» در جنگل‌های ایران/ عکس

شاید یکی از جالب‌ترین قارچ‌های دنیا قارچ Mycena chlorophos باشد که به عنوان قارچ‌های نورافشان شناخته می‌شود. این قارچ‌های سبز و درخشان در طول فصل بارندگی در جزیره مسامیاما در ژاپن و پارک دولتی گردشگری دره ریبیرا در برزیل ظاهر می‌شوند. اگر بتوانید آنها را در حال رشد در طبیعت بیابید، این قارچ ها واقعاً دیدنی هستند.

Hydnellum pecki

«دندان خونی» در جنگل‌های ایران/ عکس

اگر در جنگل قدم می زدید و به طور تصادفی به Hydnellum pecki برخورد کردید، ممکن است بلافاصله آن را به عنوان یک قارچ، قارچ یا واقعاً هر چیزی که در سیاره زمین یافت نمی شود تشخیص دهید. این قارچ کوچک عجیب و غریب به دلیل لکه های قرمز خونی که روی آن رشد می کند، لقب "قارچ دندان خونی" داده شده است. این قارچ را می توان در شمال غربی اقیانوس آرام بیشتر در جنگل های مخروطی پیدا کرد. در کره، ایران و اروپا نیز دیده شده است.

منبع: THE ENVIROMENTOR

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۲
|
انتشار یافته:۰