کد خبر: ۱۱۵ |
۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
| |

فواید کیوی برای سلامتی

به گفته متخصصین تغذیه علاوه بر سیب، کیوی نیز از جمله میوه هایی است که مصرف مرتب آن می تواند فرد را از مراجعه به پزشک بی نیاز کند.

فوائد کیوی برای سلامتی

به گفته متخصصین تغذیه علاوه بر سیب، کیوی نیز از جمله میوه هایی است که مصرف مرتب آن می تواند فرد را از مراجعه به پزشک بی نیاز کند.

کیوی با داشتن انبوهی از مواد مغذی با فوائد بسیاری برای سلامتی همراه است. یک عدد از این میوه حاوی ۶۱ کالری، ۱۵ گرم کربوهیدرات، سه گرم فیبر و تنها ۹ گرم قند طبیعی است. همچنین ویتامین C، کلسیم، آهن، ویتامین B ۶، منیزیم، پتاسیم از مواد مغذی ضروری موجود در این میوه به حساب می آید.

فوائد کیوی برای سلامتی

به گفته متخصصین تغذیه، ترکیب های مغذی موجود در این میوه درصورتیکه به طور مرتب مصرف شود برای سلامت مفید هستند و می توانند هضم غذا را بهبود داده و سلامت سیستم ایمنی و متابولیک را تقویت کنند.

مصرف میوه کیوی یکی از آسانترین روش ها برای تامین ویتامین C مورد نیاز بدن است. ویتامین C یک اسید اسکوربیک است که بدن برای تشکیل ماهیچه، کلاژن و استخوان ها به آن نیاز دارد. نتایج برخی مطالعات نشان می دهد که خوردن کیوی می تواند به مبتلایان آسم کمک کند و ممکن است باعث کاهش خس خس در کودکان شود.

همچنین ویتامین C و آنتی اکسیدان های موجود در کیوی می توانند با سفت شدن پوست هنگام مقابله با التهاب به کاهش آکنه کمک کند. علاوه بر این، کیوی سرشار از پتاسیم است که به عملکرد کلیه ها کمک کرده و مانع از تشکیل سنگ در کلیه ها می شود. وجود پتاسیم در کیوی به کاهش فشارخون بالا کمک می کند.

یکی دیگر از مزایای کیوی برای سلامتی دارا بودن فیبر و آب است. فیبر به تجزیه غذا کمک می کند و میزان بالای آب موجود در کیوی نیز باعث می شود بدن آب کافی دریافت کند که هر دوی این فاکتور ها به فرآیند هضم سالم غذا کمک می کنند.

تابناک

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰