کد خبر: ۱۰۸۲ |
۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷
| |

فعالیت یک هزار نیروی اورژانس در طرح سلامت نوروزی خوزستان

معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از آغاز اجرای طرح سلامت نوروز در استان خوزستان از ۲۵ اسفندماه خبر داد.

فعالیت یک هزار نیروی اورژانس در طرح سلامت نوروزی خوزستان

روز ایران: صادق آزادمنش در نشست خبری که امروز (۲۳ بهمن‌ماه) در خصوص ارائه خدمات و حمایت های اورژانسی در ایام سفرهای نوروری و راهیان نور برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به همجواری خوزستان با کشورهای همسایه، وجود سواحل در خوزستان، گذشت از بحران‌هایی مانند متروپل و همچنین بحث اربعین حسینی که اگر مدیریت نشود بحران بالقوه‌های خواهد بود، این استان شرایط خاصی دارد و خدمات زیادی به مردم ارائه شده است.

وی افزود: در شرایط بحرانی از همه ظرفیت‌ها استفاده شده است تا هیچ پایگاهی تعطیل نشود و بحران‌ها مدیریت شوند.

آماده‌باش اورژانس از یک هفته قبل از چهارشنبه‌سوری

آزادمنش با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال بیان کرد: یک هفته قبل و تا یک هفته بعد از چهارشنبه آخر سال، اورژانس پیش بیمارستانی در حالت آماده‌باش قرار دارد. همچنین در زمینه ارائه آموزش‌های همگانی و آموزش‌های تخصصی به نیروها و افزایش ظرفیت‌ها و تجهیزات به آمبولانس‌ها برنامه‌ریزی شده است.

معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: به مردم توصیه می‌شود مراقب فرزندان خود باشند و مراسم این شب را در جاهای امن برگزار کنند و از انجام کارهایی که منجر به ورود آسیب به خود و دیگران می‌شود، پرهیز شود، از مواد محترقه استفاده نکنند یا از مواد استاندارد استفاده شود تا چهارشنبه‌سوری خوبی را پشت سر بگذاریم.

راه‌اندازی ایستگاه‌های ثابت و موقت اورژانس در یادمان‌ها

وی با اشاره به آغاز سفرهای کاروان‌های راهیان نور به خوزستان عنوان کرد: بیش از ۲۰ یادمان در خوزستان وجود دارد که ارائه خدمت در سه یادمان توسط اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز انجام می‌شود و خدمات در دیگر یادمان‌ها توسط ارگان‌های دیگر که دارای امکانات درمانی هستند، ارائه می‌شود.

معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در سال گذشته ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار مراجعه به یادمان‌های خوزستان انجام شد که در جریان این مراجعات، ۲ میلیون زائر وارد خوزستان شده‌اند. در یادمان‌ها علاوه بر پایگاه‌های ثابت، ایستگاه‌های موقت نیز به صورت شبانه‌روزی راه‌اندازی خواهند شد. اگر زائری دچار مشکل شد می‌تواند از طریق تماس با شماره ۰۹۶۳۱۳ راهنمایی‌های لازم را دریافت کند.

فعالیت یک هزار نیروی اورژانس در طرح سلامت نوروز در خوزستان

آزادمنش بیان کرد: طرح سلامت نوروز ۱۴۰۲ از ۲۵ اسفندماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین‌ماه ادامه دارد. در قالب این طرح ایستگاه‌های سلامت در مبادی ورودی خوزستان در اندیمشک، دزپارت، هندیجان، آبادان و بهبهان راه‌اندازی می‌شود و در صورت نیاز، بیمار با آمبولانس مستقر در این ایستگاه‌ها به بیمارستان اعزام می‌شود. برای افزایش ظرفیت تخت‌ها، پزشکان و پرستاران و فعالیت داروخانه‌ها و درمانگاه‌ها نیز برنامه‌ریزی شده است.

وی عنوان کرد: اورژانس در تلاش است که با وجود کمبودها، خللی در ارائه خدمات ایجاد نشود و بهترین خدمات به مردم ارائه شود.

معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به استقرار بالگرد در چهار نقطه خوزستان، گفت: در طرح سلامت نوروز ۱۴۰۱، ۱۸۷ هزار و ۱۹۲ نفر به بیمارستان‌های خوزستان مراجعه کردند و اورژانس پیش بیمارستانی ۵ هزار و ۶۴۹ ماموریت را انجام داده است.

آزادمنش بیان کرد: ۱۲۳ پایگاه اورژانس و یک هزار نیروی آماده به کار برای ارائه خدمات در طرح سلامت نوروز پیش‌بینی شده است.

معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به وضعیت تماس‌های مزاحم با سامانه ۱۱۵، گفت: در سال‌های گذشته تعداد تماس‌های مزاحم با اورژانس خوزستان بسیار بالا بود؛ امسال این تماس‌ها کاهش یافته‌اند اما با این وجود ۹ هزار تماس مزاحم داشته‌ایم.

وی افزود: اشغال خط ۱۱۵ منجر به خدمت‌رسانی نکردن به بیمار یا تاخیر در ارائه خدمات می‌شود. چند مورد از تماس‌های مزاحم نیز پیگیری حقوقی شده و جریمه‌هایی برای این افراد تعیین شده است

ایسنا

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰