کد خبر: ۸۴۲ |
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶
| |
وزارت فوریت روسیه بدنبال وقوع زمین لرزه مهیب در دو کشور ترکیه و سوریه از آمادگی برای اعزام دو فروند هواپیمای سنگین ترابری به همراه امدادگر برای کمک به زلزله زدگان ترکیه خبر داد.

روز ایران:خبرگزاری تاس با انتشار این خبر افزود: وزارت فوریت های روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور آماده اعزام دو فروند هواپیما ترابری « ایلیوشین ایل-۷۶ » به همراه ۱۰۰ نفر امدادگر برای کمک به زلزله زدگان خسارت دیده از زلزله مرگبار در ترکیه است.

پیام مقام‌های جهان در پی زلزله ترکیه/ روسیه برای کمک اعلام آمادگی کرد

در این خبر اشاره ای به کمک روسیه به زلزله زدگان در سوریه که همزمان با زلزله ترکیه خسارت دیده اند، نشده است.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه بزرگی بامداد امروز دوشنبه جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند که براساس آخرین آمار، شمار تلفات این زمین لرزه در ترکیه به ۲۸۴ نفر و در سوریه به ۴۲۷ نفر و شمار زخمی ها در سوریه به ۶۳۹ و در ترکیه ۲۳۲۳ نفر رسیده است.

این زمین لرزه ۷.۸ ریشتری ساعت ۰۴:۱۷ دقیقه بامداد دوشنبه ترکیه و سوریه را لرزاند .

پیام های همدردی مقام های جهان

در همین حال برخی از مقام ها و چهره های سیاسی جهان نیز در پیام هایی نسبت به وقوع زمین لرزه در ترکیه و سوریه واکنش نشان داده و ابراز همدردی کردند.

امانوئل مکرون: فرانسه آماده کمک است

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه دقایقی پیش در حساب توئیتر خود درخصوص وقوع این زمین لرزه،نوشت: تصاویر دهشتناکی از وقوع زمین لرزه ای با قدرت مهیب در ترکیه و سوریه به ما رسید، فرانسه آماده ارائه کمک های اضطراری برای مردم این مناطق است، ما به یاد خانواده های عزادار هستیم.

جوسپ بورل: اروپا آماده کمک است

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در حسابت توئیتر خود نوشت: زمین لرزه ای ویرانگر صبح امروز ترکیه و سوریه را لرزاند که جان صدها نفر را گرفت و شمار زیادی را مجروح کرد، ما به یاد مردم ترکیه و سوریه هستیم و اتحادیه اروپا آماده کمک است.

دبیرکل ناتو به سوریه اشاره نکرد

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو بدون اشاره به زلزله سوریه در پیام توئیتر خود نوشت: درپی وقوع زمین لرزه دهشتناک در همبستگی کامل با ترکیه متحد خود بوده و من با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری و وزیر خارجه ترکیه در تماس هستم، همپیمانان ناتو هم اکنون بسیج خود را برای این حمایت آغاز کرده اند.

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰