کد خبر: ۸۲۵ |
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
| |
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: به دنبال وقوع ‌زلزله خوی، ۳۸ تیم اسکان اضطراری، ۱۰۰۰ تخته چادر امدادی و اقلام گرمایشی به منطقه ارسال شد.
اعزام ۳۸ تیم اسکان اضطراری اصفهان به منطقه زلزله‌زده خوی

روز ایران:منصور شیشه‌فروش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان پیرامون امدادرسانی استان اصفهان به مردم زلزله‌زده خوی اظهارداشت: به هنگام وقوع حادثه برای کمک به مردم خوی اعلام آماده باش کردیم و 38 تیم اسکان اضطراری، نجات از هلال احمر به همراه تجهیزات لازم و امکانات به محل وقوع حادثه رفتند و اکنون آنجا به ارائه خدمات اسکان اضطراری، تأمین تغذیه لازم را انجام می‌دهند.

وی افزود: همچنین 1000 تخته چادر امدادی ارسال و اقدامات لازم به منظور اطلا‌ع‌رسانی شماره‌های هلال احمر برای کمک‌های مردمی انجام شد. چند محموله کمک از اصفهان به خوی ارسال شده که شامل نان کمشچه اصفهان، مواد شوینده و بهداشتی و اقلام گرمایشی ارسال شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان آنکه اخیراً دستگاه ماشین‌آلات برف‌روبی برای کمک به بازگشایی راه‌های بسته چهارمحال بختیاری کوهرنگ ارسال شد، بیان کرد: همچنین ماشین‌آلات سنگین دیگر همچون کمپرسی و لودر نیز ارسال شد. اصفهان جانشین تهران در مدیریت بحران و معین برای 8 استان اطراف خود در مواقع وقوع حادثه است.

اقدامات شاخص استان اصفهان در حوادث استان‌های کشور

وی با اشاره به اقدامات شاخص استان اصفهان در امدادرسانی در حوادث به استان‌های کشور خاطرنشان کرد: اصفهان در مرداد سال جاری با ارسال تیم‌های امدادی به منظور تخلیه آب، 20 روز در یزد مستقر بودند. همچنین عوامل شرکت آب و فاضلاب استان برای تأمین آبرسانی و کمک به اجرای طرح‌های شبکه آب شرب یک ماه در استان چهارمحال بختیاری مستقر و یاری رساند.

شیشه فروش تصریح کرد: در مردادماه تیم‌های امداد و نجات و متخصص در حوزه آبرسانی به همدان، کرمان و فارس هم نیز اعزام شدند. در حادثه ریزش ساختمان متروپل تیم‌های امداد و نجات و آواربرداری به آبادان اعزام شدند همچنین در حادثه سال گذشته سیل در هرمزگان تیم‌های اسکان اضطراری به این استان رفته که در حال حاضر 700 واحد مسکونی در شهرهای رودان و دیناب هرمزگان بنیاد مسکن استقرار و بازسازی‌های یک سال اخیر آن در حال اتمام است.

وی گفت: از دیگر سوابق استان اصفهان در امدادرسانی می‌توان به بازسازی 5000 واحد مسکونی در زلزله سال 82 بم، ساخت و بازسازی 12 هزار واحد مسکونی در زلزله بروجرد، ساخت و بازسازی 3هزار واحد مسکونی در سر پل ذهاب کرمانشاه و ساخت و بازسازی 3 هزار واحد به دنبال سیل لرستان اشاره کرد.

 

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
آخرین اخبار