کد خبر: ۸۰۷ |
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
| |
همزمان با ششمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی طرح گازرسانی به ۶ روستای کوهستانی شهرستان کلات آغاز شد.
بهره برداری از ۷۵۷ طرح مخابراتی در خراسان رضوی

روز ایران: یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان رضوی امروز در مراسم بهره برداری از طرح گازرسانی به 6 روستای کوهستانی شهرستان کلات اظهارداشت:افتتاح این طرح ها در روستای تقی آباد با توجه به اجرای طرح تحول روستایی در 2 هزارو 596 روستای استان شکل گرفته است و یکی از طرح های تحولی استان در روستاهای بالای20 خانوار گازرسانی است که در کنار 14 مولفه عمرانی و خدماتی دیگر در حال انجام است.

نظری افزود:روستاها همچون گذشته باید مولد بوده و نیازی به شهرها نداشته باشند، همان گونه که در گذشته محصولات کشاورزی و دامداری داشتند، باید مولد شوند تا زندگی روستایی متناسب با فرهنگ و معاش روستایی فراهم شود.

وی تصریح کرد:در روستاهای پنج شهرستان استان موضوعات زیرساختی در حال اجرا است و از سوی دیگر اشتغال روستایی از دیگر موارد تاکیدی به فرمانداران شهرستان های خراسان رضوی است تا با توجه به ظرفیت‌ها و مزیت های هر منطقه روی آن تمرکز داشته باشند.

فرشید دشتی، قائم‌مقام شرکت گاز خراسان رضوی نیز اظهارداشت: شهرستان کلات 11 هزار مشترک گاز دارد که 6 هزار اشترک سهم 28 روستای این شهرستان است.

افتتاح پروژه‌های عمرانی متعدد در سیستان و بلوچستان

وی افزود: امروز هم 6 روستا با 850 انشعاب و لوله گذاری 57 کیلومتر با هزینه ای بالغ بر 311 میلیارد ریال از شبکه گاز بهره‌مند شدند و در کنار مردم این روستاها چهار واحد صنعتی هم امکان استفاده از شبکه گاز را به دست آورده اند و 2 شرکت صنعتی دیگر نیز به زودی امکان بهره‌برداری از آن را به دست خواهند آورد.

علی صلاحی، فرماندار کلات هم با اشاره به اینکه 76 طرح در حوزه‌های مختلف شهری و روستایی این شهرستان با اعتبار 200 میلیارد تومان در دهه فجر مورد افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد، گفت: کلات نگین تولید محصولات کشاورزی و دامی با محوریت امنیت غذایی است.

طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز شهر فریمان

استاندار خراسان رضوی همچنین با سفر به شهرستان فریمان در مراسم آغاز عملیات اجرایی پارک شهری فرهادگرد حضور یافت و اظهارداشت: تمام طرح ها باید با استفاده از مولدسازی انجام شود و این موضوع مورد حمایت جدی در استان خراسان رضوی است و سیاست درون زایی در اجرای طرح های استان باید مورد توجه قرار گیرد.

 استاندار خراسان رضوی در ادامه سفر خود به این منطقه، چمن مصنوعی غدیر در شهر فرهادگرد را افتتاح کرد.این زمین چمن با اعتبار چهار میلیارد و 500 میلیون ریال امروز به بهره برداری رسمی رسید و دانش آموزان این منطقه امکان استفاده از آن را پیدا کردند.

همچنین طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز شهر فریمان از دیگر برنامه های افتتاحی امروز استاندار خراسان رضوی بود. این طرح با اعتبار 100 میلیارد ریال در طول بیش از 14 سال با 17 کیلومتر لوله گذاری در تمام سطح شهر در دست اجرا بود که مخزن ذخیره این طرح ظرفیت 12 هزار متر مکعب آب دارد و انجام این طرح سهم بسیاری در صرفه جویی آب این شهر دارد.

عملیات اجرایی خط تولید سرم دامی در فریمان

نظری از طرح 480 واحدی نهضت ملی مسکن در فریمان بازدید و برای رفع مشکلات مطرح شده، دستوراتی را صادر کرد.آغاز عملیات اجرایی جاده سد فریمان و دسترسی به این مجموعه تاریخی از دیگر برنامه های استاندار خراسان رضوی در سفر به شهر فریمان بود.

عملیات اجرایی خط تولید سرم دامی در فریمان نیز با حضور استاندار خراسان رضوی افتتاح شد و قرار است در این مجتمع اسپری، محلول خوراکی، قرص، پودر خوراکی و شربت دامی در وسعت هزار و 600 متر مربع با اعتباری بیش از سه هزار و 550 میلیون ریال تولید و در هفته دولت سال آینده به بهره برداری رسمی برسد.

عملیات آبرسانی به محلات عشایری کلات و سرخس

 استاندار خراسان رضوی در آیین کلنگ زنی عملیات ساخت شبکه آبرسانی به محلات عشایری کلات و سرخس در شمال شرق خراسان رضوی نیز اظهارداشت: امروز عملیات اجرایی آبرسانی و ایجاد خط انتقال آب از سد چهچهه به مناطق عشایری شهرستان های کلات و سرخس به طول 122 کیلومتر با اعتبار 27 میلیارد تومان برای 210 خانوار عشایری آغاز شد.

نظری افزود: مرحله نخست اجرای این طرح تا دهه فجر سال آینده افتتاح خواهد شد ضمن اینکه در کنار این موارد 200 پنل خورشیدی نیز برای تامین روشنایی پنج لامپ برای 200 خانوار عشایری کلات امروز تحویل داده شد.

همچنین کلنگ احداث جاده روستای طاهرآباد کهنه از توابع شهر چنار کلات نیز بر زمین زده شد؛ با احداث این جاده 2 کیلومتری توسط راهداری کلات 20 خانوار روستایی منطقه از جاده ارتباطی آسفالته بهره مند می‌شوند.

بهره برداری از 757 طرح مخابراتی در خراسان رضوی 

حسن اروجی، مدیر مخابرات منطقه خراسان رضوی اظهارداشت: همزمان با دهه فجر757 طرح مخابراتی در نقاط مختلف استان به بهره برداری رسیده است؛ این طرح ها با اعتباری افزون بر پنج هزار و 127 میلیارد ریال به بهره برداری رسید که عملیات اجرایی شان هفته دولت سال جاری آغاز شده بود.

وی افزود: این طرح ها شامل توسعه فیبر نوری، ساخت سایت جدید همراه اول، توسعه سایت های همراه اول نسل دوم، سوم و چهارم، توسعه پورت تلفن ثابت و توسعه پورت باند پهن در استان خراسان رضوی است.

100 طرح عمرانی در جغتای خراسان رضوی 

ابوالقاسم ابراهیمی، فرماندار جغتای با بیان این مطلب که در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی 100 طرح عمرانی، خدماتی، اشتغالزایی، کشاورزی، مخابرات و مسکن در شهرستان جغتای خراسان رضوی به ثمر نشسته است اظهارداشت:برای اجرای این 100 طرح عمرانی که در کنار آن عملیات اجرای 21 طرح دیگر نیز آغاز شده، بیش از 16 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: آغاز عملیات اجرایی طرح های راهداری و احداث پست برق فوق توزیع 132 و بهره برداری از تولید سیلیکون متال و تولید کروم کم کربن از شاخص ترین طرح های دهه فجر جغتای است که برای آنها مجموعا 13 هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

ابراهیمی گفت: همچنین در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن با الحاق 80 هکتار زمین به این طرح ملی 2 هزار واحد ویلایی در قالب مسکن مهر شهری و روستایی در این شهرستان اجرا می شود.

بهره‌برداری از 540 میلیارد ریال طرح‌ در ششتمد خراسان رضوی 

حسین ایثارگر،فرماندار ششتمد نیز اظهارداشت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی 50 طرح عمرانی و خدماتی به ارزش 540 میلیارد ریال در شهرستان ششتمد خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

وی افزود: عمده این طرح ها مربوط به بخش‌های مختلف عمرانی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی بود که اهالی مناطق شهری و روستایی این شهرستان از مزایای آن برخوردار شدند.

تسنیم

 
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰