کد خبر: ۷۸۲ |
۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹
| |
دادستان عمومی و انقلاب قزوین از عفو بیش از ۹۰ درصد متهمان و محکومان اغتشاشات اخیر در قزوین به دنبال موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد.

بیش از ۹۰ درصد متهمان و محکومان اغتشاشات قزوین مشمول عفو رهبری شدند

روز ایران: حسین رجبی اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد متهمان و محکومان اغتشاشات اخیر در قزوین به دنبال موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی و به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مشمول عفو و بخشش شدند.

وی افزود: در رابطه با اغتشاشات اخیر برای حدود هزار نفر پرونده تشکیل شده بود.

دادستان قزوین تصریح کرد: تعداد دستگیر شدگان مربوط به اغتشاشات در قزوین نزدیک به ۲ هزار نفر بود که حدود نیمی از آنها در همان روزهای اولیه با اخذ تعهد آزاد شدند و برخی محکومان نیز در ادامه به قید وثیقه از زندان بیرون آمدند.

رجبی اضافه کرد: عفو متهمان و محکومان اغتشاشات اخیر بار دیگر اوج رافت، بخشش و مهربانی مقام معظم رهبری را به دنیا نشان داد و نقشه های شوم دشمنان را که به دنبال فضاسازی و هجمه تبلیغاتی علیه نظام بودند، خنثی کرد.

وی اذعان کرد: عدم ارتکاب جاسوسی به نفع اجانب و عدم ارتباط مستقیم با عوامل سرویس‌های اطلاعاتی خارجی، عدم ارتکاب قتل و جرح عمدی، عدم ارتکاب تخریب و احراق تاسیسات دولتی و نظامی و عمومی، و نداشتن شاکی یا مدعی خصوصی.شرایط عفو و بخشش متهمان و محکومان است.

فارس

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰