کد خبر: ۴۲۶ |
۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
| |

اگر موهای نازکی دارید، از این کارها دوری کنید!

موهای نازک همیشه در وضعیت شکنندگی و آسیب‌پذیری قرار دارند و نیازمند رسیدگی و توجه بیشتری هستند. بنابراین تصمیم هوشمندانه‌ای است اگر افراد دارای موهای نازک برای مواجهه با مشکلات نگهداری از موهای آسیب‌پذیر خودشان آماده باشند.
اگر موهای نازکی دارید، از این کارها دوری کنید!
به تقل از شهر خبر: موهای نازک همیشه در وضعیت شکنندگی و آسیب‌پذیری قرار دارند و نیازمند رسیدگی و توجه بیشتری هستند. بنابراین تصمیم هوشمندانه‌ای است اگر افراد دارای موهای نازک برای مواجهه با مشکلات نگهداری از موهای آسیب‌پذیر خودشان آماده باشند.مضرات بعضی از الگوها و عادات روزانه در مراقبت از موها واقعا می‌تواند نسبت به مزایای آنها بیشتر باشد و دردسرهای بیشتری را برای موهای نازک به‌وجود بیاورد. پس اگر شما هم موهای نازکی دارید، بهتر است که همیشه از کارهای اشتباه زیر دوری کنید. 

بی‌توجهی به سلامت پوست سر 

اگر موهای نازکی دارید، از این کارها دوری کنید!

پوست سر شما بسیار حساس است و اگر نسبت به آن بی‌توجه باشید، تعادل pH آن را مختل می‌کنید و درنهایت مشکلات مختلفی را برای موهای نازک خودتان به‌وجود می‌آورید. سلول‌های پوستی مرده، ذرات چربی اضافی و باقیمانده محصولات مختلف مراقبت از موها و... می‌توانند فولیکول‌های مو را مسدود کنند و به مرور زمان باعث التهاب در پوست سر و حتی ریزش موها شوند. خوش‌بختانه راهکارهای ساده‌ای برای رسیدگی به پوست سر وجود دارند. سرم‌های مخصوص پوست سر که برای پاک کردن زائدات جمع‌شده در پوست سر طراحی شده‌اند، سد محافظتی خوبی را هم برای پوست به‌وجود می‌آورند و رطوبت آن را در سطح مطلوب نگه می‌دارند. 

استفاده از محصولات حاوی ترکیبات شیمیایی زیاد 

اگر موهای نازکی دارید، از این کارها دوری کنید!

اگر موهایتان را با شامپوهای حاوی سولفات می‌شویید یا بیش‌ازحد از محصولات حالت‌دهنده برای موها استفاده می‌کنید، به‌سادگی شکنندگی موهای نازک را افزایش می‌دهید و باعث ریزش آنها می‌شوید. پارابن‌ها، پلی‌اتیلن‌ گلیکول‌ها، فرمالدئید، تری‌کلوزان و... هم ترکیباتی هستند که می‌توانند باعث خشکی پوست سر شوند، به تارهای مو آسیب برسانند و حتی در ریزش موها نقش داشته باشند. بنابراین به‌جای استفاده از محصولات حاوی ترکیبات نام‌برده، باید از محصولات ساده‌تر و باکیفیت‌تر استفاده کنید. هنگام شستن موهای نازک هم به‌هیچ‌وجه نباید آنها را تحت فشار بگذارید. استفاده از نرم‌کننده‌های باکیفیت و سازگار با موهای شما هم می‌تواند سلامتی موها و پوست کف سر را ارتقا دهد.

 محکم بستن موها یا کشیدن آنها 

اگر موهای نازکی دارید، از این کارها دوری کنید!

اگر مدل موی شما طوری باشد که همیشه موهایتان را شدیدا به سمت عقب بکشید و همیشه آنها را محکم ببندید، یعنی ناخواسته درحال آسیب‌رسانی به تارهای مو و افزایش احتمال ریزش آنها هستید. بستن موها طبق مدل‌هایی که شدیدا موها را تحت فشار می‌گذارند، می‌تواند باعث ابتلا به «آلوپسی کششی» شود که با شکستن موها، نازکی بیشتر موها و همچنین ریزش موها همراه خواهد بود. بنابراین همیشه اجازه بدهید که موهایتان آزاد باشند و از کش‌های مخصوص بستن موها طوری استفاده کنید که اصطکاک ناشی از بستن موها به حداقل ممکن برسد. 

رژیم غذایی ناسالم 

اگر موهای نازکی دارید، از این کارها دوری کنید!

امروزه دیگر می‌دانیم که رژیم غذایی سرشار از خوراکی‌های فراوری‌شده، نوشیدنی‌های شیرین و فست‌فودها اصلا برای سلامتی خوب نیست، اما این رژیم غذایی ناسالم به سلامتی موها نیز آسیب می‌رساند. موهای شما زمانی در بهترین حالت خودشان قرار خواهند داشت که رژیم غذایی شما سرشار از ویتامین‌ها و مواد مغذی باکیفیت باشد. اگر فکر می‌کنید که رژیم غذایی شما حاوی همه ترکیبات مغذی نیست، بهتر است با متخصصان تغذیه برای استفاده از مکمل‌ها مشورت کنید.
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰