کد خبر: ۳۸۱ |
۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۶
| |

به این دلایل احساس تنهایی می‌کنید

 دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است کسی احساس تنهایی کند.

روز ایران: دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است کسی احساس تنهایی کند.

 
 
به این دلایل احساس تنهایی می‌کنید

 

 

برخی از علل آشکار، رسانه‌های اجتماعی است که تا حدودی نیاز به تعامل چهره به چهره را در بسیاری از موارد برطرف کرده و همه‌گیری کووید ۱۹ نیز به این موضوع افزوده شد.

 

تنهایی می‌تواند برای سلامتی مضر باشد و افرادی که احساس تنهایی دائمی می‌کنند، بیش از دیگران از افسردگی، اضطراب و اختلالات خواب رنج می‌برند. همچنین تنهایی خطر سکته مغزی، حملات قلبی، چاقی و دردهای مزمن یا حاد را افزایش می‌دهد اما تنهایی به معنای تنها بودن نیست.

بسیاری از افراد به میزان اندک تنهایی را دوست دارند و این تنهایی زمانی لذت‌بخش خواهد بود که بدانید محیط اجتماعی پایداری دارید و روابط دوستانه یا خانوادگی همیشگی شما برقرار است اما برای کسانی که این موقعیت را ندارند، تنهایی تجربه‌ای مثبت نخواهد بود.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا ممکن است کسی احساس تنهایی کند. برخی از علل آشکار، رسانه‌های اجتماعی است که تا حدودی نیاز به تعامل چهره به چهره را در بسیاری از موارد برطرف کرده و همه‌گیری کووید ۱۹ نیز به این موضوع افزوده شد. البته برخی از افراد نیز با دیگران به دلیل نداشتن وقت کافی ارتباط برقرار نمی‌کنند، یا از طرد شدن می‌ترسند و یا ذاتا درونگرا هستند.

محققان دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه کرتین استرالیا و دانشگاه استرالیای غربی اکنون عامل دیگری را بررسی کرده‌اند که تصور می‌کنند ممکن است باعث افزایش احساس تنهایی شود.

محققان با استفاده از پرسشنامه جامعی که به ۵۰۱ آزمودنی بزرگسال داده بودند، تاثیر راهبردهای تنظیم هیجان افراد را بر تنهایی مورد مطالعه قرار دادند. در این پرسشنامه از آن‌ها خواسته شد تا بیان کنند که چقدر احساس تنهایی و به‌ طور کلی چگونه با احساسات منفی برخورد می‌کنند.

مقابله با احساسات منفی بسیار مهم است و برخی از راهبردهای مقابله‌ای به‌ طور قابل‌ توجهی خطر تنهایی را افزایش می‌دهند.

کارشناسان اظهار می‌کنند: تنهایی با طیف وسیعی از بیماری‌های جسمی و روانی مرتبط است.

نتایج بررسی محققان نشان داد کسانی که احساس تنهایی می‌کنند، کمتر از «ارزیابی مجدد شناختی» استفاده می‌کنند و موقعیت‌های استرس‌زا را مثبت نشان می‌دهند. نمونه‌ای از ارزیابی مجدد شناختی مشاهده یک اتفاق ناخوشایند به عنوان یک درس مهم زندگی است.

 

 

محققان می‌افزایند: از برخی راهبردهای مقابله‌ای باید اجتناب شود زیرا این راهبردها می‌تواند خطر تنهایی را افزایش دهد. این راهبردها شامل سرکوب احساسات منفی و امتناع از حمایت عاطفی است.

همچنین توجه به رفتار هنگام برخورد با یک مشکل می‌تواند به افراد کمک کند تا احساسات منفی خود را مدیریت کنند.

محققان برای کسانی که از تنهایی رنج می‌برند، مشوق‌هایی ارائه کرده‌اند. اگرچه اغلب مقابله با آن دشوار است اما می‌توان روی روش برخورد با احساسات منفی کار کرد. اولین قدم برای رسیدن به آن، خوداندیشی است. اگر اغلب احساس تنهایی می‌کنید، به نحوه رفتار خود در زمانی که مشکلی شما را آزار می‌دهد، توجه کنید.

ایسنا

 
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰