کد خبر: ۳۴۱ |
۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷
| |

راه رهایی از عذاب طرز فکر دیگران درباره خودتان

اگر مدام درگیر این عذاب هستید که دیگران در مورد شما چه فکری می‌کنند یا چه خواهند گفت سخت در اشتباه هستید و در حال از دست دادن لحظه لحظه‌ی زندگی خوب خود هستید.

روز ایران:  اگر مدام درگیر این عذاب هستید که دیگران در مورد شما چه فکری می‌کنند یا چه خواهند گفت سخت در اشتباه هستید و در حال از دست دادن لحظه لحظه‌ی زندگی خوب خود هستید.

 

 

راه رهایی از عذاب طرز فکر دیگران درباره خودتان
 

همه ما تمایل به این داریم که در زندگی دوست داشته شویم و به همین دلیل سعی می کنیم خودمان را بهتر از قبل کنیم تا دیگران بیشتر ما را بپسندند اما این یک نوع آزار روانی است که قطعاً سلامت ذهنی ما را به هم می ریزد. وقتی که اجازه می دهیم نظرات دیگران روی ما تاثیر گذار باشد، قطعاً از آن چیزی که واقعاً هستیم، فاصله می گیریم اما چگونه باید این عذاب همیشگی را به پایان رساند ؟

روی چیز هایی تمرکز کنید که واقعا اهمیت دارد

وقتی که روی چیز های مهم تمرکز می کنید، کمتر در مورد نقش دیگران و بیشتر در مورد تصویر بزرگتر از خودتان تمرکز می کنید. در نتیجه بیشتر از قبل به فکر خودتان خواهید بود.

به این فکر کنید که اکثر افراد توجه زیادی به شما ندارند

انسان های دیگر درگیر زندگی خودشان هستند و مدام به رفتار شما فکر نمی کنند. قرار نیست همیشه رفتار خود را متناسب با رضایت دیگران تنظیم کنید. پس این موضوع را فراموش نکنید.

عقیده خودتان را داشته باشید

معمولا انسان ها به عقاید و باورهای دیگران بیشتر توجه می کنند و رفتار خود را طبق آن تنظیم می کنند اما شما نباید این گونه باشید. سعی کنید همیشه عقیده خود را برای خودتان نگه دارید و ببینید که واقعاً طرز فکرتان نسبت به زندگی چگونه است و منتظر نظر دیگران نمانید.

خودتان را بهترین بدانید

هیچ کس در زندگی شما به اندازه خودتان واقف بر مسائل و مشکلات نیست؛ پس همیشه ایده ها و عقاید خود را به کار ببرید و مطمئن باشید که این ها بهترین هستند.

کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید

این که مدام می خواهید از دیگران بپرسید که درمورد شما چه نظری دارند، قطعاً همه چیز را به هم می ریزد. پس از این افکار منفی دست بکشید. معمولا اگر بخواهید نظر دیگران را بپرسید، بازخورد منفی خواهید گرفت که ذهن و روان تان را به هم می ریزد. پس خودتان را درگیر مسائل بی اهمیت نکنید.

محرک ها را بشناسید و نسبت به آن ها بی تفاوت باشید

آیا بیش از حد نسبت به مسائل حساسیت نشان می دهید؟ آیا از اینکه اشتباه کنید خجالت می کشید ؟ سعی کنید این افکار را از خودتان دور کنید و به قول معروف پوست کلفت شوید و اجازه ندهید که محرک ها باعث شوند شما اعصابتان را به هم بریزید.

فکر کردن بیش از حد را کنار بگذارید

تفکر بیش از حد قطعاً باعث می شود که شما از قضاوت شدن بترسید و مدام بخواهید رفتار خود را متناسب با رضایت دیگران تنظیم کنید و همین باعث می شود که یک عذاب همیشگی شما را همراهی کند. پس فکر کردن بیش از حد را کنار بگذارید و خودتان را مشغول انجام کار کنید.

از دیگران نظر نخواهید

اگر جزو افرادی هستید که نظر دیگران روی شما تاثیر می گذارد پس از آنها نظر نخواهید، به خصوص از کسانی که ناراضی بوده و از هر چیزی انتقاد میکنند و دیدگاه کلی بدبینانه درباره زندگی دارند. در صورت نیاز و نظرخواهی از دیگران با افرادی که احساس رضایت بیشتری دارند، نظر بخواهید.

تنها خودتان مسئول کارهایتان هستید

ممکن است بسیاری از افراد شما را پند و اندرز دهند و بگویند چگونه باید رفتار کنید و چه کاری را باید انجام دهید اما این واقعیت را در نظر بگیرید که مسئول نتیجه نهایی کارتان شما هستید و آنها مجبور به انجام کار و یا مواجه با عواقب عملکرد شما نیستند پس به نظرات خیلی هم توجه نکنید.

به دنبال بازخورد سازنده باشید

برای تصمیمات مهم حتماً باید عقاید افرادی که به آنها اعتماد دارید را بسنجید و بقیه را فراموش کنید و به دنبال کسانی بگردید که فیدبک و بازخوردهای سازنده دارند.

هرگز به دنبال راضی کردن دیگران نباشید

نمی توان به گونه ای زندگی کرد که انتظارات همه انسان ها برآورده شود. پس با خودتان تکرار کنید که انجام این کار غیر ممکن است. بیش از حد به دنبال رضایت دیگران نباشید و این را بپذیرید که ممکن است بعضی از انسان ها شما را دوست نداشته باشند و این کاملاً طبیعی است.

عقیده ها همیشه تغییر می کند

آگاه باشید که حتی افکار خود شما همواره درباره دیگران تغییر می کند پس اگر افکار خودمان در مورد دیگران می توانند خیلی زود تغییر کند، چرا باید در هر لحظه نگران آنچه دیگران در مورد ما فکر می کنند باشیم. عقیده دیگران هرگز عمیق و محکم نیست و مطمئناً همیشه تغییر خواهد کرد. پس سعی کنید به این قضیه واقف باشید که عقیده آن ها هم متغیر است و ثابت و پایدار نخواهد بود.

روی لحظه کنونی تمرکز کنید

وقتی که مدام خودتان را درگیر افکار و گفته های دیگران کنید، قطعاً لحظات مهم زمان حال را از دست می دهید. تمرکز خود را روی زمان حال بگذارید. در مورد اتفاقات آینده و قضاوت دیگران فکر نکنید و بپذیرد که شما باید در لحظه زندگی کنید.

برای جلب رضایت مردم تصمیم نگیرید

بهتر است در زمان تصمیم گیری بهترین عملکرد را داشته باشید و آگاهانه تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهتر است. در مورد تصمیم های بزرگ زندگی با افراد با تجربه مشورت کنید اما در نهایت خودتان تصمیم بگیرید زیرا فقط شما می دانید که چه کاری به نفع خودتان است پس تصمیمی نگیرید که فقط برای جلب نظر مردم باشد.

برای رویاهایتان زندگی کنید

در زندگی لحظاتی وجود دارد که ممکن است برای رضایت دیگران مطابق میلمان رفتار نکنیم و تنها برای رضایت دیگران عمر خود را هدر دهیم. انتخاب اینکه دیگران را نسبت به خود خشنود نگه داریم، تقریباً همیشه منجر به این می شود که شما برای دیگران و نه برای رویاهایتان زندگی کنید.

یک الگو داشته باشید

به دنبال افرادی بگردید که درونا به آنها احترام می گذارید و آن ها می توانند الگوی خوبی در زندگی برای شما باشند و زمانی که کمبود اعتماد به نفس دارید، با وجود آنها بتوانید حال بهتری پیدا کنید و از تجربیات آن ها استفاده کنید.

بدانید که زندگی کوتاه است

هر موقع که احساس کردید این افکار مخرب بیش از حد آزارتان می دهد، به این فکر کنید که زندگی بسیار کوتاه است و قرار نیست لحظات ارزشمند زندگی را صرف فکر کردن به این کنید که دیگران چه نظری در مورد شما دارند.

نظر دیگران فقط یک نظر است

به این فکر کنید که دیگران نظر می دهند اما نظر آنها تاثیری در روند زندگی شما ندارد و فرقی ندارد که به آن توجه کنید یا خیر. در هر صورت نظر آنها در همان ذهنشان باقی خواهد ماند و این شما هستید که در حال پیش بردن زندگی خود هستید.

با خودتان صادق باشید

اگر بیش از حد در مورد تفکر دیگران نگران باشید، قطعاً فرصت های اصلی زندگی را از دست می دهید و نمی توانید با خودتان صداقت کافی داشته باشید. پس سعی کنید قبل از هر چیزی با خودتان صادق باشید. راه و روش خودتان را در زندگی در پیش بگیرید و برای خودتان فیلم بازی نکنید تا بتوانید خود واقعی تان را دوست داشته باشید.

به عقاید خود احترام بگذارید

تا زمانی که عقاید خود را دوست نداشته باشید و به آن ها احترام نگذارید، نمی توانید این توقع را از دیگران داشته باشید. پس این قضیه را در خودتان جا بیندازید که عقاید شما کاملا محترم هستند و چه غلط و چه درست، عقیده شخصی شما هستند و باید به آن احترام گذاشت.

محیانیوز

 
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰