کد خبر: ۲۴۴ |
۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
| |

روش از بین بردن بوی بد لباس ها

آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می‌توانید از شر بوی بد لباس‌ها خلاص شوید؟ همانطور که می‌دانید این مشکلی رایج در بین عموم افراد است به خصوص زمانی که افراد در فضا‌های محدود و مرطوب قرار می‌گیرند.

روز ایران: ایا لباس شما هم بوی عرق می‌دهد؟ از آنجایی که این یک مشکل شایع است، تصمیم گرفتیم برخی از توصیه‌های مربوط به از بین بردن بوی بد لباس را در این مطلب با شما به اشتراک بگذاریم.

ایا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چگونه می‌توانید از شر بوی بد لباس‌ها خلاص شوید؟ همانطور که می‌دانید این مشکلی رایج در بین عموم افراد است به خصوص زمانی که افراد در فضا‌های محدود و مرطوب قرار می‌گیرند. اگر لباس‌ها بعد از تعریق به خوبی خشک نشوند در محیط مرطوب نگهداری شوند، می‌توانند یک بوی همیشگی نامطبوعی ایجاد کنند.

چگونه می‌توان از شر بوی نامطبوع لباس‌ها خلاص شد؟

خوشبختانه امروزه مواد شیمیایی معطر فراوانی برای خنثی کردن این بوی نامطبوع وجود دارد. علاوه بر این راه حل‌هایی هم هستند که به شما کمک کنند تا از استشمام این بوی نامطلوب در کمد‌ها خلاص شوید. حال اگر گزینه‌های طبیعی را برای از بین بردن این بوی بد ترجیح می‌دهید، می‌توانید مواردی که در این مطلب به اشتراک گذاشته شده است را مطالعه کنید. چگونه می‌توان از شر بوی نامطبوع لباس‌ها خلاص شد؟

ترفند‌هایی برای از بین بردن بوی بد لباس‌ها

در ابتدا مسئله حائز اهمیت ایت است که منبع مشکل را مشخص کنید. ایجاد یک بوی ناخوشایند می‌تواند نتیجه به خوبی خشک نشدن لباس ها، وجود رطوبت در کمد و یا استفاده از مواد شویند و نرم کننده‌ای بی کیفیت باشد؛ بنابراین اولین گام برای ارزیابی این است که چرا لباس شما بوی نامطبوع می‌دهد. بر این اساس می‌توانید برخی از اقدامات لازم را برای جلوگیری از این ایجاد این مشکل انجام دهید. راه کار‌های زیر می‌تواند مفید باشد.

چگونه می‌توان از شر بوی نامطبوع لباس‌ها خلاص شد؟
۱. ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید
درست است که ماشین لباسشویی کار شستن لباس‌ها را تسهیل می‌کند. با این حال، هنگامی که برای مدت طولانی لباسشویی خود را تمیز نکرده باشید، ممکن است شرایط برای ایجاد و تکثیر میکروارگانیسم‌ها به خوبی مهیا شده باشد و سبب ایجاد بوی نامطبوع در لباس‌های شما شود. بنابر این اولین قدم، ضدعفونی و تمیز کردن این دستگاه است.

چگونه می‌توان از شر بوی نامطبوع لباس‌ها خلاص شد؟

نکات:
• برای سرویس ماشین لباسشویی بهتر است یک فرد حرفه‌ای را برای اینکار در نظر بگیرد.

• مرتبا و طی یک بازه زمانی مشخص ان را تمیز کنید و اطمینان حاصل نمایید که تمام محفظه‌های آن ضدعفونی شده است. می‌توانید برای اینکار از محلول سرکه سفید، جوش شیرین و یا مایع صابون استفاده کنید.

• در ماشین لباسشویی را بعد از استفاده برای چند ساعت باز بگذارید.

۲. برای رهایی از بوی بد لباس‌ها از سرکه سفید استفاده کنید

درست است که بوی سرکه سفید خیلی خوشایند نیست، اما یک محلول عالی برای مراقبت از لباس‌ها و از بین بردن بوی بد آن‌ها می‌باشد. در حقیقت سرکه سفید یک ضدعفونی کننده کاملا طبیعی است که خطری برای افراد بزرگسال و کودکان ندارد و از سویی دیگر به الیاف پارچه نیز آسیبی وارد نمی‌کند. یک انتخاب مناسب به عنوان جایگزین برای نرم کننده ها، زیرا تاثیر منفی بر محیط اطراف ندارد.

نکات:
یک پیمانه سرکه سفید را به یکی از محفظه‌های ماشین لباسشویی بیافزایید و طبق معمول چرخه روشن کردن دستگاه را شروع کنید.

اگر قصد دارید تا لباس‌ها را با دست بشویید، بهتر به مدت ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا لباس‌ها به سرکه سفید اغشته باشند.

پس از شستشو و آبکشی، هنگامی که لباس در فضایی آزاد کاملا خشک شد، بوی نامطبوع دیگر از بین خواهد رفت.

۳. لباس‌ها را در فضای آزاد خشک کنید
زمانی که لباس‌ها را محیطی باز و در معرض هوای آزاد خشک می‌کنید، نور خورشید می‌تواند به مانند یک ضدعفونی کننده قدرتمند عمل کند و لباس عاری از هرگونه میکروارگانیسم و بوی بد شود. گاهی اوقات زمانی که روند خشک کردن به خوبی انجام نمی‌شود، لباس می‌تواند تا چند روز بوی ناخوشایندی بدهد؛ بنابراین بهتر است در ابتدا قبل ا. قرار دادن ان‌ها در کمد، مطمئن شود که لباس‌ها کاملا خشک شده اند.

چگونه می‌توان از شر بوی نامطبوع لباس‌ها خلاص شد؟

نکات:
• لباس‌ها را بلافاصله بعد از شستشو روی رخت آویز آویزان کنید و از اینکه آن‌ها را برای مدت طولانی در لباسشوییبعد از شستشو به حالت مرطوب و خیس قرار دهید، خودداری نمایید.

• سعی کنید لباس‌های تان زیر نور خورشید خشک کنید.

• تا زمانی که نیاز است کاملا خشک شوند، آن‌ها را فضای آزاد و در معرض نور خورشید بگذارید.

عموما مشکل بوی بد لباس در پروسه شستشو و خشک شدن آن نهفته است. پس بهتر است به این مسئله توجه بیشتری داشته باشید.

وجود مشکلات نظیر رطوبت و عدم وجود نور در فضا‌های محصور عموما مشکلی رایج هستند. اگرچه همیشه مورد توجه نیستند، اما باید بدانید که رطوبت می‌تواند در چوب نفوذ کند و لباس‌های شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد و نتیجه این امر بوی نامطبوع لباس‌ها باشد.

نکات:
• تمامی محفظه‌های کمد خود را به خوبی بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید مشکل رطوبت وجود ندارد.

• به طور پیوسته و در بازه‌های زمانی مشخص داخل کمد خود را با محلول سرکه سفید و آب تمیز کنید. همانطور که گفته شد این محلول خاصیت ضدعفونی کننده دارد.

• در هفته برای حداقل سه مرتبه در کمد خود را برای چند ساعت باز بگذارید تا تهویه مناسبی داشته باشد.

• اگر متوجه بوی نا خوشایندی شدید، مقداری دانه قهوه را در گوشه‌ای از کمد قرار دهید. در صورتی که دانه قهوه در دسترس تان نیست می‌توانید از نمک اپسوم برای اینکار استفاده کنید.

فرارو

 
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰