کد خبر: ۱۵۵۴ |
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
| |

پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در نقاط مختلف کشور در روزهای آینده خبر داد.

پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده

روز ایرانصادق ضیاییان، درباره وضعیت آب و هوایی کشور، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز، پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه در نیمه غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل غربی دریای خزر، ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف و در نیمه شمالی فارس و بوشهر، ابرناکی رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

وی افزود: جمعه ۱۹ اسفند ماه به تدریج ابرناکی و بارش در شمال غرب و غرب کاهش می یابد و بارش در مرکز، شمال شرق و سواحل دریای خزر تداوم خواهد داشت. شنبه ۲۰ اسفند ماه فعالیت سامانه بارشی در شرق و شمال شرق کشور ادامه می یابد و در بخش هایی از مرکز و شرق کشور نیز به صورت پراکنده رخ خواهد داد.

ضیاییان ادامه داد: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۱ و ۲۲ اسفند ماه) آسمان در غالب مناطق کشور صاف خواهد بود. با این حال در اواخر وقت روز دوشنبه در شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی گفت: طی دو روز آینده نیز خلیج فارس مواج است.

وی درباره وضعیت آب و هوایی تهران نیز گفت: امروز پنج شنبه ۱۸ اسفند ماه هوای تهران ابری همراه با مه رقیق در برخی ساعات همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد است. همچنین بیشینه و کمینه دمای هوا ۱۲ و ۱۷ درجه سانتی گراد خواهد بود. فردا جمعه ۱۹ اسفند ماه نیز هوای پایتخت با همین شرایط پیش بینی می شود و بیشینه و کمینه دمای هوا نیز ۱۶ و ۱۰ درجه سانتی گراد خواهد بود.

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰