کد خبر: ۱۵۰۸ |
۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۷
| |

چگونه با خرید دستگاه نانوایی مناسب، کیفیت نان را ارتقا دهیم؟

نانواها امروزه به دنبال خرید دستگاه نانوایی هستند اما سوال اصلی اینجا است که نانواهایی که خود طرفدار طبخ نان به روش سنتی هستند چرا حال به دنبال خرید دستگاه های نانوایی هستند؟ آیا کمبود نیرو ماهر باعث کشش نانواها به سمت خرید دستگاه نانوایی است یا مدرنیته شدن طبخ نان؟

چگونه با خرید دستگاه نانوایی مناسب، کیفیت نان را ارتقا دهیم؟

روز ایراننانواها امروزه به دنبال خرید دستگاه نانوایی هستند اما سوال اصلی اینجا است که نانواهایی که خود طرفدار طبخ نان به روش سنتی هستند، چرا حال به دنبال خرید دستگاه های نانوایی هستند؟ آیا کمبود نیرو ماهر باعث کشش نانواها به سمت خرید دستگاه نانوایی است یا مدرنیته شدن طبخ نان؟

در این بخش می خواهیم به بررسی دستگاه هایی که برای پخت نان استفاده می شود، عوامل تاثیر گذار در خشکی نان و کیفیت پایین نان بپردازیم.

کمبود نیرو ماهر و با تجربه یا مدرنیته شدن صنعت نان؟

در رابطه با رونق خرید دستگاه نانوایی در جهت پاسخگویی به نیاز مشتریان، به این نتیجه رسیدیم که نانوایان طرفدار پخت نان به روش سنتی هستند؛ زیرا در این روش علاوه بر پخت درست و اصولی، طعمی عالی نیز مشاهده خواهیم کرد. حال این گفته ها با آمار خرید ماشین آلات نانوایی همخوانی ندارد. پس نتیجه خواهیم گرفت کشش نانوایی ها به خرید تجهیزات نانوایی به علت کمبود نیروی ماهر، افزایش هزینه ها،‌ کمبود حقوق کارگران و شاطرهای نانوایی است.

حال می خواهیم به کیفیت نان های پخته شده توسط دستگاه های اتومات بپردازیم و به این نکته توجه کنیم که آیا کیفیت دستگاه نانوایی در کیفیت نان پخته شده تاثیری دارد یا خیر؟ و دلیل کیفیت پایین نان ها به علت کیفیت پایین آرد است یا به علت کیفیت پایین دستگاه نانوایی؟

تاثیر کیفیت پایین آرد در پخت نان

در اینجا به بررسی دو مولفه تاثیر گذار در کیفیت نان می پردازیم. همانطور که بر همگان آشکار است تهیه نان با کیفیت و خوش طعم ارتباط مستقیمی با کیفیت آرد و ضعیف و قوی بودن آن دارد. آرد اصلی ترین عضو مواد اولیه پخت نان است که با مخلوط کردن مقداری آب و نمک به میزان اندک و طی مراحل استراحت و ور آمدن باعث ایجاد خمیر نان می شود. آرد ها انواع گوناگونی دارند و برای پخت هر نانی بهتر است از آرد مناسب استفاده کرد.

در نهایت می توان گفت یکی از عوامل تاثیر گذار در خشکی نان کیفیت پایین آرد است که مهارت نانوا نیز در برابر آن پاسخگو نیست.

چگونه با خرید دستگاه نانوایی مناسب، کیفیت نان را ارتقا دهیم؟

تاثیر کیفیت دستگاه های نانوایی در پخت نان

در این بخش می خواهیم به دستگاه نانوایی که در میان نانوا ها و مشاغل کسب و کار بسیار طرفدار دارد، بپردازیم. اصلی ترین دستگاه برای پخت نان لواش که در میان نانواها نیز طرفداران بسیار زیادی دارد، تنور دوار نانوایی است. این دستگاه با صفحاتی از جنس سنگ چدنی حرارت را به صورت مستقیم به خمیر نان اعمال می کند. دستگاه مربوطه با دارا بودن امکاناتی از قبیل سنسور خودکار دستگاه در دمای بالای ۳۰۰ درجه سانتی گراد، الکتروگیربکس، اینورتر، بدنه ایزوله بندی شده و… پاسخگوی نیاز صاحبان مشاغل است.

دومین دستگاه پر طرفدار در میان افراد تنور دوار رستورانی است. این دستگاه نیز برای پخت نان لواش، تافتون، خمیر پیتزا و… کاربرد دارد. دستگاه مذکور به دلیل دارای بودن امکاناتی از قبیل صفحات چدنی، تیغه نان درآر، حمل و نقل آسان با جرثقیل، پخت نان با اصول بهداشتی و… برای رستوران ها کاربردی اساسی دارد.

سومین دستگاه پر آوازه برای پخت نان لواش، بربری، نان روغنی،‌تافتون و… کاربرد دارد تنور دوار نانوایی بربری است. پخت این دستگاه به صورت حرارت مستقیم و چرخشی است و دارای اینورتر برای کاهش مصرف برق است. دستگاه مذکور با قطر ۳۰۰ پاسخگوی نیاز مشتریان است. صفحات چدنی، اینورتر، الکترو گیربکس، فر گردان و چرخ های مناسب و با دوام از آپشن های این دستگاه به شمار می آید.

صفحات چدنی، حرارت مستقیم، حرکت چرخشی صفحات چدنی، تنظیم دمای دستگاه،‌ توانایی خاموش شدن خودکار و… از عواملی است که در پخت نان با کیفیت تاثیر مهمی دارند.

چگونه با خرید دستگاه نانوایی مناسب، کیفیت نان را ارتقا دهیم؟

نکات تاثیر گذار در خرید دستگاه نانوایی

در بخش بالا به عواملی در کیفیت نان تهیه شده بسیار تاثیر دارد پرداختیم حال می خواهیم به نکاتی که در انتخاب و خرید دستگاه نانوایی تاثیر دارد بپردازیم.

 1. صفحات چدنی دستگاه که در پخت نان با کیفیت تاثیر بسزایی دارد.

 2. امکان تنظیم دمای دستگاه که نان ها در دمای مناسب و یکنواخت پخته شوند.

 3. سنسور خاموش شدن خودکار دستگاه در دمای بالای ۳۰۰ درجه سانتی گراد

 4. حرارت مستقیم به صفحات از جنس سنگ چدنی

 5. اعتبار برند که نشان دهنده تهیه محصولات با کیفیت و رضایت مشتریان است.

 6. گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه که پاسخگوی مشتریان پس از خرید محصول است.

 7. در دسترس بودن قطعات دستگاه تا در صورت نیاز به تعمیر دسترسی به قطعات راحت باشد.

 8. طول عمر مفید دستگاه برای صاحبین مشاغل بسیار مهم است.

 9. سوخت مصرفی دستگاه که در کاهش یا افزایش هزینه ها بسیار تاثیر دارد.

 10. مصرف برق دستگاه که نشان دهنده بهینه بودن دستگاه است.

 11. اندازه دستگاه که در حمل و نقل دستگاه اهمیت دارد.

جمع بندی

با توجه به نکات ذکر شده در بخش بالا، می خواهیم به جمع بندی این مبحث بپردازیم. در نهایت می توان گفت عوامل تاثیر گذار در خشکی نان شامل کیفیت آرد، کیفیت و امکانات دستگاه نانوایی، مهارت و تجربه شاطر در پخت نان است.

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰