کد خبر: ۱۴۱۸ |
۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۴
| |
اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به بارش باران، در ارتفاعات بارش برف، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها همچنین آبگرفتگی معابر هشدار نارنجی صادر کرد.

هشدار «نارنجی» هواشناسی به تهرانی‌ها/ پیش‌بینی آب و هوا برای روزهای آینده

روز ایران: اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی‌رنگ از فعالیت سامانه بارشی، بارش باران همراه با رعد و برق، در نقاط مستعد بارش تگرگ، بعضی ساعات وزش باد شدید، در ارتفاعات بارش شدید برف، باران و کولاک برف و لغزندگی سطح جاده از صبح سه‌شنبه تا صبح چهارشنبه ( ۱۶ و ۱۷ اسفند) در نیمه شمالی استان به‌ویژه ارتفاعات تهران خبر داد.

بر اثر این مخاطره جوی لغزندگی جاده‌ها و مسیرهای کوهستانی و کولاک برف، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر و اختلال در سفرهای بین شهری پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از آسیب‌ها و مخاطرات، پرهیز از سفرهای غیر ضروری در جاده‌های کوهستانی، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و آمادگی دستگاه‌های امدادرسان را توصیه می‌کند.

در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

ایسنا

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰