کد خبر: ۱۴۱۷ |
۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۶
| |

اجرای ۱۵کاروان سلامت در مناطق روستایی و کم‌برخوردار قزوین

سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان قزوین از اجرای ۱۵کاروان سلامت در مناطق روستایی و محلات کم‌برخوردار توسط داوطلبان این جمعیت و ارائه خدمات به ارزش بیش از دومیلیارد ریال در سال جاری، خبر داد.

اجرای ۱۵کاروان سلامت در مناطق روستایی و کم‌برخوردار قزوین

روز ایران: سرپرست جمعیت هلال‌احمر استان قزوین با اعلام این خبر اظهار کرد: این طرح عام‌المنفعه و بشردوستانه با هدف ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی توسط واحد امور داوطلبان این جمعیت در سال۱۴۰۱ دنبال شد و با اجرای خدمات سلامت‌محور رایگان در مناطق و روستاهای کم‌برخوردار استان به اجرا در آمد.

او افزود: اجرای این برنامه به منظور ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، حمایتی و آموزشی با استفاده از ظرفیت خیرین و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر و اعزام پزشکان و پیراپزشکان داوطلب به مردم و بیماران مناطق کم‌برخوردار صورت می‌پذیرد.

خوئینی گفت: در برنامه‌های کاروان سلامت اجرا شده طی سال جاری، خدماتی از قبیل ویزیت رایگان، تحویل داروی رایگان، ارائه خدمات دندانپزشکی و مامایی، توزیع بسته‌های غذایی، بهداشتی و فرهنگی و ارائه آموزش مخاطرات و کمک‌های اولیه به منظور توانمندسازی افراد این مناطق صورت گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: دیدار با خانواده محترم شهداء و ایثارگران و سالمندان منطقه و اجرای برنامه تیم سحر به منظور انجام کارگاه‌های آموزشی و بازی‌های هدفمند و کارگاهی برای کودکان و نوجوانان و ... از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این کاروان سلامت‌ها در طی سال جاری بوده است.

او ارزش ریالی خدمات ارائه شده در این فعالیت‌ها را در سال۱۴۰۱، دومیلیارد و ۷۶۴میلیون و۸۵۰هزار ریال اعلام کرد و افزود: تعداد یک‌هزار و ۸۶۴نفر از نیازمندان و افراد مناطق گروه‌های هدف از این خدمات بهره‌مند شدند و عمده این هزینه‌ها از محل داوطلبان و خیرین بشردوست که با جمعیت هلال‌احمر به صورت داوطلبانه همکاری دارند، تأمین شده است.

خوئینی گفت: این جمعیت جهت عضویت افراد داوطلب و توسعه این سرمایه‌های اجتماعی، نیازمند همکاری علاقه‌مندان دارای مهارت و تخصص است تا با استفاده از ظرفیت این عزیزان و خیرین محترم بتوانیم خدمات مناسب‌تر و بیشتری را به افراد نیازمند و آسیبب‌پذیر جامعه ارائه کنیم.

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰