کد خبر: ۱۳۷۴ |
۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
| |

راهنمای خرید بهترین جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی ابزاری ضروری برای کسب و کارهایی است که باید محل خود را تمیز و ایمن نگه دارند.

راهنمای خرید بهترین جاروبرقی صنعتی

روز ایران: تفاوتی ندارد با گرد و غبار، خاک، زباله یا مواد خطرناک سر و کار داشته باشید، جاروبرقی های صنعتی می توانند به شما کمک کنند تا مطمئن شوید که محل کار شما با استاندارد های نظافتی و بهداشتی مطابق است یا خیر؟ اما چگونه می توان فهمید کدام یک از این جاروبرقی ها برای فرایند نظافت مجموعه شما مناسب است؟ در این مطلب قصد داریم راهنمای خرید بهترین جاروبرقی صنعتی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از آن، دستگاه جاروبرقی مناسب را برای رفع نیاز نظافت صنعتی مورد نظر خود، انتخاب کنید.

پیش از انتخاب و خرید دستگاه جاروبرقی صنعتی، لازم است با عوامل مختلفی که در کیفیت عملکرد و قیمت جاروبرقی صنعتی تاثیر دارند آشنا شوید. در نظر گرفتن این نکات می تواند به شما در نگهداری بهینه دستگاه موثر باشد. به همین دلیل، بهتر است به دنبال یک دستگاه کوچک اما به اندازه کافی قدرتمند باشید تا بتوانید از آن در فرایند های نظافت بهره کافی را ببرید.

پس اگر متوجه اهمیت استفاده از جاروبرقی صنعتی در محیط کار هستید و ویژگی های مهم در انتخاب این دستگاه را میدانید و تحقیقات کافی قبل از خرید آن انجام داده اید، می توانید در محیط کار از این دستگاه نظافت صنعتی استفاده کنید.

نکات مهم در خرید بهترین جاروبرقی صنعتی

از آنجا که استفاده از دستگاه های نظافت مکانیزه در فرایند های نظافتی به ارتقا سرعت و کیفیت اجرای نظافت مجموعه های صنعتی منجر می شود، توجه به چند فاکتور کلیدی میتواند نتیجه کسب شده از نظافت محیط را به شکل قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. از جمله این موارد تاثیر گذار؛ سطح قدرت، نوع فیلتراسیون، ظرفیت مخزن، سطح صدای دستگاه، سهولت نگهداری و مهمتر از همه نوع آلودگی قابل جمع آوری با دستگاه است که در هنگام خرید، باید در نظر بگیرید.

توجه به نوع آلودگی مورد نظافت

نوع نظافت مورد نیاز با دستگاه، نقش تعیین کننده ای در خرید بهترین جاروبرقی صنعتی دارد. شناخت آلودگی هایی که در محیط کار خود با آن مواجه هستید، به شما در انتخاب و اجرای بهینه نظافت صنعتی با جاروبرقی صنعتی کمک میکند. از انواع مختلف آلودگی ها می توان به آلودگی های خشک مانند؛ خاک اره، خرده چوب و گرد و غبار دیوار خشک اشاره کرد. آلودگی های مرطوب و مایعات مانند نشت آب و فاضلاب نیز نوع دیگری از آلودگی است. جمع آوری و تمیز کردن آلودگی های سنگین و درشت مانند سنگ، شن و براده های فلزی نیز از دیگر آلودگی هایی است که جاروبرقی های صنعتی قادر به تمیز کردن آن هستند.

در برخی محیط ها به دلیل وجود آلودگی ها و مواد خطرناکی همچون؛ آزبست، سرب و کپک، به جاروبرقی های تخصصی برای جمع آوری نیاز است. تمیز کردن ذرات ریز مانند دوده و گرد و غبار نیز میتواند از بروز اشکال در تجهیزات حساس یا مشکلات تنفسی افراد حاضر در محیط جلوگیری کند. برای جمع آوری آلودگی هایی که از ترکیب زباله های خشک و مرطوب تشکیل شده نیز می توان از نوع خاصی از جاروبرقی صنعتی که قادر به جمع آوری همزمان مواد جامد و مایع است استفاده کرد که به جاروبرقی های آب و خاک معروف هستند.

پس با در نظر گرفتن نوع آلودگی که با آن در محیط مواجه هستید، می توانید از عملکرد بهینه جاروبرقی صنعتی در برطرف سازی این آلودگی ها در فرایند نظافت صنعتی اطمینان حاصل کنید و با جلوگیری از آسیب های ناشی از جمع آوری آلودگی های ناسازگار با دستگاه، به دوام و ماندگاری بیشتر دستگاه کمک کنید.

قدرت مکش جاروبرقی صنعتی

قدرت مکش عامل مهم دیگری است که هنگام خرید جاروبرقی صنعتی باید در نظر گرفته شود. این ویژگی معمولاً بر حسب لیتر در دقیقه اندازه گیری می شود و نشان دهنده میزان هوایی است که موتور مکش دستگاه می تواند داشته باشد. هرچه این میزان بالاتر باشد، قدرت مکش جاروبرقی صنعتی بیشتر است. قدرت مکش دستگاه در جمع آوری آلودگی های سنگین باید بیشتر از آلودگی های خشک باشد تا دستگاه قادر به ارائه کیفیت بالای نظافت باشد. این قدرت برای تمیز کردن آلودگی های مرطوب و مایعات، باید به میزانی بالا باشد که بتواند به طور موثر مایع را بدون ایجاد گرفتگی در شلنگ یا فیلتر به مخزن دستگاه انتقال دهد.

انتخاب جاروبرقی با قدرت مکش مناسب برای نیازهای نظافتی بسیار مهم است، زیرا قدرت مکش ناکافی می تواند سبب طولانی تر شدن زمان نظافت و مهم تر از آن کاهش کیفیت نظافت شود. به همین صورت، قدرت مکش بیش از حد نیز می تواند به دستگاه جاروبرقی یا سطوح در حال نظافت آسیب رساند.

سیستم فیلتراسیون

مورد مهم بعدی در انتخاب و خرید بهترین جاروبرقی صنعتی توجه به سیستم فیلتراسیون آن برای جذب و نگهداری با کیفیت ذرات جمع آوری شده توسط دستگاه است. انواع مختلفی از فیلترها برای انتخاب وجود دارد، که هریک تاثیر ویژه ای در نگهداری ذرات داخل مخزن دستگاه جاروبرقی دارند. از جمله مهم ترین و پرقدرت ترین فیلتر های دستگاه جاروبرقی صنعتی فیلترهای HEPA هستند. سیستم فیلتراسیون ذرات با راندمان بالا یا به اختصار HEPA، برای جذب ذرات بسیار کوچک از جمله آزبست، دوده و گرد و غبار استفاده می شوند. جاروبرقی هایی که برای جمع آوری مواد خطرناک و مضر استفاده میشوند، به این نوع فیلتر مجهز اند.

فیلترهای ستاره ای نوع دیگری از فیلتر های جاروبرقی هستند که در نظافت ذرات ریز مانند دوده و گرد و غبار از تجهیزات حساس طراحی شده اند و تاثیر گذاری بالایی در نگهداری این ذرات در مخزن دستگاه دارند. فیلترهای کیسه ای و فیلتر های کارتریجی نیز از دیگر انواع سیستم های فیلتراسیون جاروبرقی های صنعتی به حساب می آیند که در ارتقا کیفیت نظافت تاثیر گذاری بالایی دارند. انتخاب دستگاه جاروبرقی با سیستم فیلتراسیون مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین نگهداری و تمیز کردن فیلتر ها طبق دستورالعمل های سازنده سبب ماندگاری فیلتر و جمع آوری موثر ذرات آلاینده و جلوگیری ورود مجدد آنها به محیط اطمینان می شود.

سهولت نگهداری

در هنگام خرید جاروبرقی صنعتی، در نظر گرفتن سهولت تعمیر و نگهداری دستگاه نیز از عوامل مهم و تاثیر گذار است. دستگاه جاروبرقی صنعتی با نگهداری آسان، کاهش هزینه های نگهداری در طولانی مدت را تضمین میکند و میتواند از عملکرد طولانی دستگاه اطمینان حاصل کند. در اینجا به برخی از ویژگی های مهم در نگهداری جاروبرقی اشاره می کنیم. مجهز بودن جاروبرقی به تکاننده فیلتر برای تمیز کردن آن یک ویژگی مهم در نگهداری دستگاه به شمار می آید. سهولت تخلیه و نظافت مخزن قابلیت مهم دیگری است که به نگهداری آسان جاروبرقی و مراقبت از آن کمک می کند و از تجمع زباله در دستگاه جلوگیری میکند.

کیفیت ساخت شلنگ ها و اتصالات، دسترسی آسان به بخش هایی که نیاز به روغن کاری دارند و ابعاد ساختار دستگاه نیز از جمله مواردی است که هنگام خرید بهترین جاروبرقی صنعتی باید به آن توجه داشته باشید زیرا به نگهداری بهینه دستگاه در محیط مورد نظر شما کمک می کند.

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰