کد خبر: ۱۲۵۲ |
۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
| |

البرز پایلوت گردشگری عشایری جامعه بنیاد می‌شود

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از گسترش گردشگری عشایری به صورت بومگردی و جامعه بنیاد به صورت پایلوت در البرز خبر داد.

البرز پایلوت گردشگری عشایری جامعه بنیاد می‌شود

روز ایران: جلسه هم‌افزایی برای گسترش همکاری‌ها در زمینه توسعه گردشگری عشایری با حضور سرپرست اداره کل و سرپرست امور عشایر البرز روز چهارشنبه 3 اسفند در محل اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز برگزار شد.

یحیی دارایی با اشاره به اینکه در زمینه گردشگری عشایری در استان البرز 10 منطقه ییلاقی و قشلاقی مستعد با همت اداره امور عشایر شناسایی شده، اظهار کرد: این نوع گردشگری به صورت بومگردی و گردشگری جامعه بنیاد عشایری است.

گفتنی است سال گذشته تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل و اداره امور عشایر استان منعقد شد که بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری‌های متقابل در زمینه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بین این دو دستگاه افزایش می یابد.

 

سرپرست اداره امور عشایر استان البرز نیز در این نشست ضمن قدردانی از سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز برای نگاه مثبت نسبت به گسترش گردشگری عشایری اظهار کرد: یکی از راه‌های ایجاد تنوع در معیشت عشایر، ایجاد گردشگری عشایری است.

ملیحه نظام آبادی با اشاره به اینکه اکنون میزهای تخصصی گردشگری و صنایع دستی راه‌اندازی شده، افزود: برای کمک به عشایر و حفظ و صیانت از اشتغال آن‌ها گردشگری و بومگردی در مناطق عشایری راه‌ اندازی شده است. در این زمینه سازمان عشایر ایران نیز همین سیاست‌ها را دنبال می‌کند.

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰