کد خبر: ۱۲۳۱ |
۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۱
| |
رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: همه توان خود را برای بازسازی بکار می گیریم و قول می دهیم عملیات بازسازی را در طول یکسال به پایان برسانیم.

وعده جنجالی رئیس‌جمهور ترکیه به زلزله‌زدگان؛ اردوغان از پس از این کار برمی‌آید؟

روز ایران: به گزارش شبکه الجزیره، رجب طیب اردوغان روز دوشنبه افزود: از لحظات نخست پس از زمین لرزه، بیش از ۱۱۴ هزار نفر از زیر آوار نجات یافتند.

وی با بیان اینکه پس از زلزله تاکنون بیش از ۶ هزار پس لرزه اتفاق افتاده است، اضافه کرد: آوار حدود ۲۱ هزار ساختمان در مناطق زلزله زده برداشته شده است.

اردوغان گفت: در مراحل پایانی ارزیابی خسارت های زمین لرزه هستیم و سازمان صنایع دفاعی مشارکت فعالی در کمک به زلزله زدگان داشت.

وی از شهروندان مناطق زلزله زده خواست برای پیگیری نتایج ارزیابی خسارت های منازل خود به پایگاه اختصاص یافته برای این موضوع مراجعه کنند.

رئیس جمهوری ترکیه تصریح کرد: در روزهای گذشته، بیش از یک میلیون شهروند زلزله زده در مدارس و مساجد اسکان داده شدند.

اردوغان افزود: ۱۰ هزار خانه پیش ساخته به مناطق زلزله زده ارسال شده است و غذای آماده میان حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار شهروند در این مناطق توزیع می شود.


 زمین لرزه بزرگی بامداد دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۶ فوریه ۲۰۲۳ جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند.

در جریان این زمین لرزه ۷.۷ در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) ساعت ۰۴:۱۷ دقیقه بامداد، خسارت‌های زیادی به ساختمان‌ها وارد شد.

تاکنون۴۱ هزار و ۱۵۶ نفر براثر این زلزله جان خود را از دست داده اند.

در پی این زلزله، اردوغان رئیس جمهوری ترکیه یک هفته عزای عمومی در این کشور اعلام کرد و مجلس ترکیه نیز به پیشنهاد دولت این کشور، وضعیت فوق‌العاده سه ماهه‌ای را در ۱۱ استان زلزله زده به تصویب رساند.

ایرنا

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰