کد خبر: ۱۱۴۸ |
۲۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶
| |

بارگاه منور رضوی ظرفیت عظیمی برای توسعه صلح و سازش است

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت ها از جمله وجود بارگاه منور رضوی در مسیر ایجاد صلح و سازش تأکید کرد.

بارگاه منور رضوی ظرفیت عظیمی برای توسعه صلح و سازش است

روز ایران: حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی، رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور که در مراسم اختتامیه گردهمایی دو روزه معاونین توسعه حل اختلاف دادگستری های سراسر کشور در مشهد  ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران، مدیران و مسئولان دادگستری ها و شوراهای توسعه حل اختلاف در سراسر کشور گفت: بحمد الله با حضور نیروهای خدوم مردمی و مشارکت نخبگان شاهد ارتقاء مرکز توسعه حل اختلاف در سال جاری نسبت به سال گذشته بوده ایم که جای شکر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین  هادی صادقی بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت ها از جمله وجود بارگاه منور رضوی در مسیر ایجاد صلح و سازش تأکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین   صادقی با تشریح برخی از اقدامات مراکز توسعه حل اختلاف کشور گفت: یکی از رویکردهای خوب این مراکز در جهت اخذ رضایت در پرونده های قصاص نفس بود و با تلاش جمعی و همراهی رؤسای کل دادگستری استان ها شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه بودیم.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با اشاره به حرکت این مرکز  بر مدار تحول و تعالی گفت: با یک نگاه آینده نگرانه نیازمند اصلاح و ترمیم روشها، ساختارها و روندها هستیم تا انشاء الله بتوانیم از شوراهای توسعه حل اختلاف به مثابه یک ظرفیت عظیم در جهت جلب مشارکت های مردمی بیش از پیش بهره ببریم.

حجت الاسلام والمسلمین  صادقی با تأکید بر رویکردهای مرکز توسعه حل اختلاف کشور گفت: ما به دنبال کارآمدسازی نظام قضایی در حوزه صلح و سازش و کسب رضایتمندی مردم، ارتقاء سرمایه اجتماعی، تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد و توانمند، حفظ نظم و اقتدار کشور و افزایش امنیت و تأمین آسایش عمومی هستیم به گونه ای که انشاء الله این اقدامات پاسخگوی نیازهای حال و آینده بوده و این اهداف جز با رویکردهای تحولی در مبانی نظری، اهداف، ساختارها، روندها، فرایندها و روشها امکان پذیر نیست.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با اشاره به اهداف و برنامه های راهبردی این مرکز گفت: افزایش و پایداری صلح و سازش، کاهش زمان رسیدگی، کاهش موجودی پرونده ها، کاهش ورودی دعاوی به دادگستری، توسعه روشهای رسیدگی های غیرقضایی، تکریم ارباب رجوع، عدالت در توزیع دسترسی به خدمات و … از جمله اهداف برنامه راهبردی توسعه حل اختلاف است.

فارس

ارسال نظرات
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰