کد خبر: ۱۹۶ |
۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
| |
برای عاشق شدن
برای اینکه بدانید چطور میتوانید همسر خود را عاشق خود کنید و رابطه خود را همانند یک زوج عاشق که زبان زد همه باشد، ایجاد کنید ۲۵ نکته مهم و اساسی را که در روز ایران برای شما فراهم کرده ایم را مطالعه و رعایت کنید.

25 نکته که زوج های عاشق رعایت میکنند

روز ایران:در دنیایی که همیشه در حال تغییر است ، زوج های متاهل امروز با چالش های زیادی روبرو بوده اند که نسل های قبلی هرگز مجبور به مواجهه با آنها نبوده اند. نکات ، ترفندها و توصیه های ازدواج که در گذشته توسط کارشناسان روابط ارائه شده بود ، در برابر این چالش های جدید منسوخ شده است. بنابراین ، امروزه زوجین وقتی می خواهند بفهمند چگونه می توانند یک ازدواج سعادتمندانه و عاشقانه ایجاد کنند ، احساس می کنند که تنها هستند.

وقتی به دنبال مشاوره ازدواج می گردید ، منطقی خواهد بود اگر زوجین تازه ازدواج کرده از زوج های متاهل مسن تر راهنمایی بگیرند که نمونه ای از روابط موفق است. با این حال ، مطالعه ای توسط شیلا کندی و استفان راگلز از دانشگاه مینه سوتا نشان داد که در واقع این زوج های متاهل مسن هستند که به افزایش نرخ طلاق در ایالات متحده کمک می کنند.

این معضل خلا ، الگوی موفق را برای زوجینی که در روابط خود تلاش می کنند ایجاد می کند.

زوج های سالم و زوج های ناسالم الگوهای مشابهی را دنبال می کنند و رفتارهای مشابهی را انجام می دهند که یا باعث خوشبختی یا عدم خوشبختی در کنار هم می شود.

صرف نظر از توصیه های ازدواج دریافت شده ، زوجین سالم و خوشبخت بیشتر از آنهایی که رابطه خود را ناخوشایند و ناسالم ارزیابی می کنند ، در روابط خود سرمایه گذاری می کنند. به طور خاص ، به نظر می رسد بیست و پنج کار وجود دارد که زوجین موفق و عاشق انجام می دهند و به سعادت و موفقیت کلی در ازدواج آنها کمک می کند.

1. هر روز از محبت جسمی برخوردار باشید

به نظر می رسد محبت جسمی به همسرتان یک کار ساده و عقل سلیم است که باید در ازدواج انجام دهید. با این حال ، تعجب خواهید کرد که چند زن و شوهر روز را بدون تماس بدنی می گذرانند. این نوع تماس بدنی ماهیتی غیرجنسی دارد و به سادگی در دست گرفتن یکدیگر یا در آغوش کشیدن یکدیگر است. زوج های عاشق این موضوع را نشان می دهند که حداقل روزی یک بار از نظر جسمی با یکدیگر محبت داشته باشند.

2. چشم انداز مشترکی از آینده داشته باشید

توصیه دیگری که در ازدواج  اغلب نادیده گرفته می شود ، داشتن یک دیدگاه مشترک است. وقتی شرکت ها شکل می گیرند ، آنها اغلب بیانیه ای از آنچه می خواهند آینده آنها شکل بگیرد ، ایجاد می کنند. این بیانیه چشم انداز به همه افراد شاغل در شرکت کمک می کند تا روی آنچه که با هم ایجاد می کنند و مسیری که به سمت آن میروند متمرکز شوند. به همین ترتیب ، زوج های عاشق دید واضحی دارند که می خواهند ازدواج آنها در آینده چگونه باشد.

3. شفاف باشید

25 نکته که زوج های عاشق رعایت میکنند

صادق بودن در ازدواج یکی از مواردی است که اکثر زوجین برای ایجاد اعتماد به نفس در رابطه و حفظ آن حتما باید مد نظر داشته باشند.

شفافیت به معنای آن است که هیچ رازی بین شما و شریک زندگی شما وجود ندارد - حتی نگه داشتن رمزهای عبور در حساب های بانکی ، ایمیل ها ، حساب های شبکه های اجتماعی یا حتی خصوصی نگه داشتن صفحه های قفل تلفن. به نظر می رسد زوج های عاشق این کار را به صورت طبیعی انجام می دهند و اطمینان از یک پیوند اعتماد قوی دارند.

4. ایجاد زمان رو در رو

بیشتر زوجین فکر می کنند که گذراندن اوقات با کیفیت در کنار یکدیگر شامل تماشای فیلم های مورد علاقه آنها با هم یا گذراندن وقت با دوستان خوب در یک شب است. اگرچه این فعالیت ها می توانند لذت بخش باشند ، اما گذراندن وقت تنها در كنار هم برای انجام فعالیتی كه شریکان مجبور به رویارویی با یکدیگر هستند ، سطح متفاوتی از صمیمیت و پیوند را فعال می كند كه بیشتر زوجین از پرورش آن غفلت می کنند.

به گفته جان گوتمن ، نویسنده کتاب هفت اصل ساختن ازدواج: یک راهنمای عملی از کارشناس برجسته روابط کشور ، زوج هایی که عاشق هم هستند ، هر هفته بیش از 5 ساعت با کیفیت را با هم میگذرانند.

5- صمیمیت جنسی را مهم بدانید

این باعث تعجب بیشتر مردم خواهد شد که بدانند بسیاری از زوج ها با عدم صمیمیت جنسی دست و پنجه نرم می کنند. بر اساس مطالعه ای که در بایگانی رفتار جنسی منتشر شده است ، فراوانی صمیمیت جنسی در میان زوج های متاهل آمریکایی کاهش یافته است.

علاوه بر این ، در مطالعه ای در مجله ازدواج و خانواده تخمین زده شده است که تقریباً 15٪ از زوج های آمریکایی در یک ازدواج بدون جنسیت زندگی می کنند ، که به عنوان رابطه جنسی کمتر از دو بار در سال تعریف شده است.ناگفته نماند که عدم صمیمیت جنسی در ازدواج به یک مسئله جدی است که اگر به آن پرداخته نشود می تواند به پایان ازدواج منجر شود. زوج های عاشق زندگی جنسی خود را در اولویت ازدواج خود قرار می دهند.

6. چیزهای جدید را تجربه کنید

یکی دیگر از توصیه های کلیدی ازدواج برای زوجین ، آزمایش و تجربه چیزهای جدید است. همه می گویند خودانگیختگی "ادویه زندگی" است و ازدواج های سالم از این قاعده مستثنی نیستند. زوجین برای ادامه رشد با هم باید چیزهای جدیدی را امتحان کنند و تجربه های جدیدی داشته باشند. همین تجربیات جدید است که به زوج های عاشق موضوعات جدیدی برای گفتگو و به اشتراک گذاری می دهد.

7. با هم بخندیم

شوخ طبعی چنان احساس مهمی است که پیوند در ازدواج را تسهیل می کند. زوجینی که از معاشرت یکدیگر لذت می برند و می توانند با هم بخندند ، پایه و اساس اعتماد و احترام آنها به یکدیگر است. خنده واقعاً می تواند "بهترین دارو" باشد و زوج های عاشق مقدار زیادی از آن را دریافت می کنند.

8- عقاید معنوی مشترک داشته باشید

25 نکته که زوج های عاشق رعایت میکنند

در مطالعه ای در ژورنال روانشناسی خانواده ، مشخص شد که زوجینی که در فعالیتهای مذهبی یا معنوی مشترک هستند و دارای معنای مشترک هستند ، رضایت بیشتری در ازدواج خود دارند. باید گفت که اگرچه زوجین با اعتقادات معنوی متفاوت هنوز هم می توانند ازدواج سالمی داشته باشند ، اما این می تواند به خصوص وقتی کودکان درگیر می شوند ، محل اختلاف باشد. زوج های عاشق این بخش اساسی ازدواج را تشویق ، رشد و مشارکت می کنند و این باورها را به فرزندان خود منتقل می کنند.

9. بهترین دوست برای هم باشید

این ممکن است رایج ترین توصیه ازدواج در نسل فعلی زوجین باشد - بهترین دوست باشید. دوستی در ازدواج به اندازه سایر قسمتهای ازدواج مهم است. در کنار خنده ، زوج های متاهل سالم از گذراندن وقت با یکدیگر لذت می برند و یکدیگر را بهترین دوست خود می دانند.

حتی زوج هایی که با بهترین دوستان از گذشته خود وارد ازدواج می شوند ، همسر خود را به بهترین دوست جدید خود تبدیل می کنند. به این ترتیب ، زوج های عاشق همیشه همسر خود را به عنوان بهترین دوست زندگی خود می بینند.

10. تخت خواب زناشویی را مقدس نگه دارید

این امر در مورد زوج های متاهلی که والدین با فرزندان کوچک هستند اعمال می شود. این رسم است که بچه های کوچک هر از چند گاهی وقتی از تاریکی می ترسند یا احساس خوبی ندارند ، به بالین والدین خود می آیند. با این حال ، بسیاری از والدین به طور مداوم با فرزندان خود "خواب" دارند. بنابراین ، زوجین شب های زیادی را جدا از یکدیگر می گذرانند و حتی در یک تخت با یکدیگر نمی خوابند. این می تواند لطمه جسمی و صمیمیت جنسی را وارد کند. زوج های عاشق یک فضای مقدس را در رختخواب خود برای یکدیگر حفظ می کنند.

11. حرکات کوچک عشق و ملاحظه را نشان دهید

گفته می شود که "همه چیز در مورد چیزهای کوچک است" ، و این در ازدواج های عاشقانه صادق است. زوجینی که از رابطه خود راضی هستند تلاش می کنند تا به طور مداوم با حرکات کوچک ، مانند آوردن یک فنجان قهوه به همسر خود ، گذاشتن یادداشت مثبت پس از آن ، یا برداشتن شمع معطر مورد علاقه خود ، به عشق و علاقه خود ادامه دهند.

12. یکدیگر را غافلگیر کنید

25 نکته که زوج های عاشق رعایت میکنند

شگفتی می تواند به اشکال مختلف باشد ، اما در بیشتر موارد ، زن و شوهرهایی که به عنوان مثال شریک زندگی خود را با یک هدیه یا یک تجربه سرگرم کننده غافلگیر می کنند ، تمایل دارند در ازدواج خود شادتر باشند. همراه داشتن شریک زندگی خود در یک سفر غافلگیرانه یا دیدن گروه موسیقی مورد علاقه آنها به نوعی هیجان و رمز و راز می افزاید. زوج های عاشق ، شگفتی ها را راهی برای نشان دادن عشق خود به یکدیگر به روشی سرگرم کننده و مهیج می دانند.

13.همراه لحظات سخت همسر خود باشید

در زندگی پرمشغله ما اغلب تحت الشعاع همه تعهدات خود هستیم. این می تواند برای خود و شرکای ما بسیار استرس زا باشد. زوج های عاشق می توانند مشاهده کنند که همسرشان استرس دارد و ابتکار عمل را در پیش می گیرند و با برداشتن چیزی از بشقاب خود ، مانند ظرفشویی یا کارهای خود ، مقداری از استرس را کاهش می دهند.

14. همراه باشید و خلاق

25 نکته که زوج های عاشق رعایت میکنند

یکی دیگر از توصیه های مهم ازدواج این است که چیزهایی را با هم ایجاد کنید. خلق یک پروژه ، یک قطعه موسیقی یا حتی یک اثر هنری می تواند یک تجربه فوق العاده راضی کننده باشد و به ما کمک می کند احساس زنده بودن کنیم. زوج های سالم و عاشق با هم خلق می شوند ، چه در باغ کار کنند ، چه در خانه خود بازسازی کنند و چه در کنار هم آشپزی کنند. این به آنها کمک می کند که مانند یک تیم احساس تیمی کنند و افتخار کنند.

15. منافع مشترک داشته باشید

زوج های عاشق از گذراندن وقت با هم لذت می برند و وقتی در فعالیت های مشترک شرکت می کنند بیشتر از آن زمان لذت می برند. حتی اگر فعالیت چیزی باشد که فقط یکی بیشتر از دیگری از آن لذت ببرد ، انجام یک فعالیت در کنار هم باعث ایجاد پشتیبانی متقابل و پیوند زوجین را تسهیل می کند.

16.به همسر خود وقت شخصی دهید

25 نکته که زوج های عاشق رعایت میکنند

 

به همان اندازه که زمان زوجیت مهم است ، هر شخص در این رابطه باید وقت شخصی داشته باشد. این زمان صرف دویدن کارها یا گذراندن با دوستان نمی شود ، اما وقت آن است که فرد احساسات و اولویت های زندگی خود را پردازش کند. زوج های عاشق از وقت شخصی شریک زندگی خود پشتیبانی می کنند و آن را تشویق می کنند زیرا این امر به قدرت در روابط می افزاید.

17. زمان را با هم ایجاد کنید

بسیاری از زوجین از اینکه با هم به سفر می روند احساس گناه می کنند ، خصوصاً وقتی مجبورند فرزندانشان را با خانواده یا دوستانشان ترک کنند. غالباً ، این امر منجر به "تعطیلات خانوادگی" می شود اما زمانی را تنها با هم نمی گذرانید. زوج های عاشق علاوه بر سفرهای خانوادگی حتماً سفرهای دور هم را فراهم می کنند.

18. قرار خصوصی داشته باشید

هر زوجی نام قرار خصوصی را با هم شنیده اند. با این حال ، تعداد کمی از افراد قرار خصوصی را بخشی ثابت از ازدواج خود می دانند. توجیه برنامه ریزی مجدد برای قرار خصوصی که تعهدات با فرزندان و خانواده در اولویت زندگی زوجین قرار می گیرد آسان نیست. با این حال زوج های عاشق می فهمند که اگر رابطه خود را اولویت اول قرار ندهند ، می تواند ساختار کل خانواده را از بین ببرد.پس بهتر است بعضی مواقع با هم به رستوران یا کافی شاپ بروید.

19. آسیب پذیری خود را به اشتراک بگذارید

25 نکته که زوج های عاشق رعایت میکنند

یکی دیگر از توصیه های کلیدی ازدواج این است که آسیب پذیری خود را به اشتراک بگذارید. به اشتراک گذاشتن احساسات آسیب پذیر خوشایندترین کار با همسرتان نیست. با این حال ، تقویت پیوند زناشویی و کمک به رشد آنها با هم ضروری است. زوج های عاشق تعادل را در سرگرمی با یکدیگر و به اشتراک گذاشتن آسیب پذیری خود حفظ می کنند ، زیرا آنها ارزشی را که برای روابط کلی آنها به همراه دارد ، می بینند.

20. تعادل دادن و دریافت

آنها می گویند که روابط در مورد " دادن و گرفتن " است. به نظر می رسد که زوج های عاشق فراتر از این کارها را انجام می دهند. آنها می توانند در دادن و دریافت با شریک زندگی خود تعادل برقرار کنند. این همیشه یک کار دشوار است زیرا انجام این کار این است که شریک زندگی خود را طبیعی نگیرید و آنها را در خط مقدم اهداف خود نگه دارید. همچنین نیاز به لطف در مورد دریافت از شریک زندگی و باز بودن در برابر آن است.

21. به خانواده همسرتان احترام بگذارید

کمدین ها تمام زندگی خود را از شوخی های مادر شوهر ساخته اند و اگرچه درگیری زن و شوهر اغلب یک امر واقعی است ، اما از شوخ طبعی بودن به دور است. احترام گذاشتن به خانواده همسرتان می تواند بسیار مهم باشد ، خصوصاً اگر قبل از ورود احتمال درگیری وجود داشته باشد و به ویژه اگر همسر شما رابطه مشاجره ای با آنها داشته باشد.

این امر به ویژه اگر از همسران خود بدتان بیاید بسیار دشوار است. با این حال ، زوج های عاشق در مورد احترام به همسران خود ضمن حمایت از همسر خود نیز از یک قانون اساسی پیروی می کنند. این توصیه ازدواج ممکن است فاقد ایده باشد ، اما با این وجود مهم است.

22. با دوستانتان مرزهای خوبی داشته باشید

25 نکته که زوج های عاشق رعایت میکنند

دوستی های بیرونی می توانند انرژی زیادی برای حفظ آن صرف کنند. هنگام برقراری تعادل بین میزان انرژی و توجه مورد نیاز روزانه برای پرورش یک رابطه دوستانه ، دوستی های خارجی گاهی اوقات می تواند فشار را بر ازدواج وارد کند. زوج های عاشق با دوستان خود مرزهای مناسبی را تعیین می کنند که هیچ مشکلی از ازدواج آنها ایجاد نمی کند.

23. پشت سر همسر صحبت نکنید

ممکن است شما تجربه بودن در کنار شخص دیگری را داشته باشید که در مورد همسرشان پشت سر او بد صحبت می کند. این امر نه تنها برای ازدواج مضر است ، بلکه مانع از آن می شود که زوجین روی مشکلات خود کار کنند و به دنبال اعتبار سنجی برای موقعیت خود از دیگران هستند. زوج های عاشق متوجه می شوند که در هر ازدواجی مشکلاتی بوجود می آید و هنگام صحبت منفی در مورد همسر خود از اختیار استفاده می کنند تا بتوانند در مسائل خصوصی خود ، کار کنند.

24. بگویید "دوستت دارم"

زوجین عشق خود را به طرق مختلف نشان می دهند. با این حال ، برخی از زوجین اغلب از بیان آن با کلمات ساده ، "من تو را دوست دارم" چشم پوشی می کنند. با صدای بلند گفتن آن هرگز تأثیر خود را از دست نمی دهد و زوج های عاشق می دانند که با گذشت زمان ، این مسئله می تواند با رشد عشق آنها حتی معنای بیشتری داشته باشد.

25. تقدیر را به صورت کلامی بیان کنید

25 نکته که زوج های عاشق رعایت میکنند

یکی از نیازهایی که ما به عنوان انسان داریم احساس قدردانی هستیم و این در ازدواج حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. زوج های عاشق نه تنها قدر یکدیگر را نشان می دهند بلکه این قدردانی را نیز به زبان می آورند.

توصیه روز ایران

با توجه به این رفتارهای خاص زوج های عاشق ، به نظر می رسد توصیه های ازدواج را می توان از آنچه زوج های عاشق در حال حاضر انجام می دهند ، گرفت نه از آنچه متخصصان می گفتند.

ازدواج های شاد ، سالم و عاشق در جامعه امروز با اتخاذ رفتارهای جدید پیوند که عشق و ارتباط واقعی را تضمین می کند ، با چالش های جدید سازگار شده اند. همچنین به نظر می رسد که این ضرب المثل نادرست است - که اگر دیگران این کار را می کنند ، احتمالاً شما و همسرتان نیز باید چنین کاری کنید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار:۰
|
در انتظار بررسی:۰
|
انتشار یافته:۰
آخرین اخبار